Film

Vétkek völgye

  • - kg -
  • 2013. december 28.

Film

Itt a The Canyons, Az amerikai dzsigoló rendezőjének (Paul Schrader) és Az amerikai pszicho írójának (Bret Easton Ellis), valamint az Anal Students 2 sztárjának (James Deen) és az elvonók felpuffadt arcú királynőjének (Lindsay Lohan) filmje, amiben Tarr Béla legnagyobb nyugati parti rajongója (Gus Van Sant) egy pszichológust, a világ legnagyobb független lemezboltja (Amoeba Music - Sunset Blvd., Los Angeles) pedig önmagát alakítja.

Jó, Schrader írta a Dühöngő bikát és a Taxisofőrt, ezt meg kell adni neki, Ellis pedig még mindig szókimondó és szellemes - főleg a Twitteren. Jó is lenne csak az érdemeket, nem pedig a közreműködők mamáját emlegetni (James Deen csak idén több mint 100 filmben szerepelt!), de valamit mondani kell a Vétkek völgyéről is azon túl, hogy nagyrészt közadakozásból valósult meg (lásd Kickstarter). Valami szellemességgel kéne elütni, hogy milyen menthetetlenül ergya Ellisék mozija, vagy legalább tartalomismertetéssel kihúzni; Los Angeles-i aranyifjak, ezüstlányok és bronzcsávók élnek, halnak, dugnak, ármánykodnak és szeretnek mesebelien amatőr színvonalon. Néhány bedeszkázott, rohadó mozi képével Schrader elsiratja a régi időket, ami gesztusnak szép, de a Tabán mozi előterében rég megcsinálták. Deen szerepeltetése viszont telitalálat; a Vétkek völgye jól illeszkedik a pornósztár filmográfiájába; közvetlenül a My First Gangbang 4 és a Foot Fanatic közé. Ám míg utóbbiak becsületes XXX-es pornók, a Völgyek öröme még pornónak is szégyellős; nincs ki a két X-e sem. De lehet, hogy mi néztük be, és zseniális, posztmodern gesztus az egész.

A Parlux bemutatója

Figyelmébe ajánljuk

Fiúk a barakkból

Andy Parker sorozata sokáig megtéveszt a cukiságával, és csak lassan virrad a nézőre, hogy más üzenet rejlik itt. Az érzékeny és nagyon is meleg Cameron Cope (a valós koránál jóval hamvasabbnak és naivabbnak tetsző Miles Heizer) rejtélyes indíttatásból úgy dönt, hogy nehéz természetű édesanyját azzal tudná a legjobban kiborítani, ha csatlakozna a tengerészgyalogsághoz.

Szellemes

Ifj. Vidnyánszky Attila „saját” Hamletjének színpadra állításához tett vállalásaiból akár már egy is túl nagynak tűnhet. Nemcsak a darab címe változott meg: az „és a többi, néma csend” válik a rendezői elképzelés alfájává és ómegájává is.

Lehetnénk jobban is

Ismerjük a híres idézetet, amelyben Rousseau a polgári társadalom megteremtését az első emberhez köti, aki „bekerített egy földdarabot és azt találta mondani: ez az enyém, s oly együgyű emberekre akadt, akik ezt el is hitték neki”.

„Ők nem láthatatlanok”

A Pirkadatig című krimiért 2023-ban elnyerte a legjobb mellékszereplőnek járó Ezüst Medvét. Transz színésznőként aktívan kiáll a transz emberek jogaiért és láthatóságáért – minderről és persze Tom Tykwer új filmjéről, A fényről is kérdeztük őt, amelynek mellékszereplőjeként a Szemrevaló Filmfesztiválra érkezett Budapestre.

„Ez az identitásom része”

Megfeszített erővel vett részt az emberkereskedelem elleni küzdelemben, védett házakat vezetett, kimenekítésekben működött közre. A saját egészsége érdekében hátrébb lépett, de továbbra is dolgozik.