étel, kihordó

Happy Panda

  • ételhordó
  • 2020. december 9.

Gasztro

Ha a magyarhoz hasonlóan létezne Kínai Értéktár meg Népi Kínaikum vagy Sinaeikum Bizottság, akkor annak listáján a panda minden bizonnyal megelőzné a selymet, a porcelánt, az evőpálcikát, a nagy falat, de még Mao vörös könyvét is.

De tudják ezt a kínai vendéglátósok is. A lampionok és pagodás kiegészítők mellett a pandás cuccok a legkedveltebb dekorációs elemek, mégis meglepő, ha egy étterem névadójaként kerül elő. Ennek a távol-keleti biztonsági játék lehet tán az oka, az, hogy a pandázást vélelmezhetően túl bohónak, viccesnek, aranyosnak stb. tartaná a közönség, ezért inkább az olyan elnevezések játszanak, mint a Nyolc Folyó, a Kis Sárkány, a Tavaszi Örömök vagy a Nagy Fal, amely még véletlenül sem falatozó.

Ennek alapján a Happy Pandát bátor húzásnak is tekinthetjük, pedig csak a kreativitás üli torát, és ez már az étkezde logójában testet ölt: a pandafej egyik szeme villa, a másik kanál. De ott van az is, hogy „traditional chinese street food”. Járványmentes időkben a Vas utcában kereshetnénk fel, ott működik e zsebkendőnyi büfé. De így sem panaszkodhatunk: a futár a 35–40 perces kiszállítási időt nem lépte túl, és a csomagolás ugyan a műanyag dobozos átlag, de nem hűlt ki semmi.

A cikk további része csak előfizetőink számára elérhető.
Soha nem volt nagyobb szükség önre! A sajtó az olvasókért szabad, és fennmaradásunk előfizetőink nélkül nem lehetséges. Legyen előfizetőnk, tegyen egy próbát velünk és támogassa a demokratikus és liberális Magyarország ügyét!

Figyelmébe ajánljuk

Gombaszezon

François Ozon új filmjében Michelle a magányos vidéki nénik eseménytelen, szomorú életét éli. Egyetlen barátnőjével jár gombászni, vagy viszi őt a börtönbe, meglátogatni annak fiát, Vincent-t. Kritika.

Világító árnyak

A klasszikus balett alapdarabját annak leghíresebb koreográfiájában, az 1877-es Marius Petipa-féle változatában vitte színre Albert Mirzojan, Ludwig Minkus zenéjére.

Taxival Auschwitzba

Idén áprilistól a francia közszolgálati televízió közel kilenc­órányi dokumentumfilm-folyamban mutatta be azt a három történelmi pert, amelyek során 1987 és 1998 között a náci kollaboráns Vichy-rezsim egykori kiszolgálóinak kellett számot adniuk bűneikről. A három film mindegyike más-más oldalról mutatja be a megszállás időszakát. A YouTube-on is hozzáférhető harmadiknak van talán a leginkább megszívlelendő tanulsága.

Milliókat érő repedések

Évekig kell még nézniük a tátongó repedéseket és leváló csempéket azoknak a lakóknak, akik 2016-ban költöztek egy budafoki új építésű társasházba. A problémák hamar felszínre kerültek, most pedig a tulaj­donosok perben állnak a beruházóval.

Egyenlőbbek

Nyilvánosan megrótta Szeged polgármestere azokat a képviselőket – köztük saját szövetségének tagjait –, akik nem szavazták meg, hogy a júliustól érvényes fizetésemelésük inkább a szociális alapba kerüljön. E képviselők viszont azt szerették volna, hogy a polgármester és az alpolgármesterek bérnövekménye is közcélra menjen.

Pillanatnyi nehézségek

Gyors viták, vetélkedő erős emberek, ügynöközés és fele-fele arányban megosztott tagság: megpróbáltuk összerakni a szép reményekkel indult, de a 2026-os választáson a távolmaradás mellett döntő liberális párt történetét.