500 millió köbméter gázzal segítettük ki Szerbiát az energia-veszélyhelyzet kellős közepén

  • narancs.hu
  • 2022. július 18.

Gazdaság

Ez a második ilyen alkalom, így összesen már 1 milliárd köbméter gáz magyarországi bértárolásáról kötött szerződést a két ország.

Még 500 millió köbméter földgázt vásárolt Szerbia Magyarországtól, jelentette be Sinisa Mali szerb pénzügyminiszter vasárnap, írja hvg.hu a török állami Anadolu hírügynökségre hivatkozva.

A szerb pénzügyminiszter arról is beszélt, hogy az újabb adag gázt két vállalattól vásárolták meg, "körülbelül 250 millió euróért," amely összeget előlegként Szerbia már ki is fizetett. Elmondta azt is, hogy a megvásárolt gáz két magyarországi tároló között oszlik majd meg, melyek október elsejétől kezdik el az áramoltatást a déli szomszéd felé, napi 3 millió köbméteres adagokban. Ezzel Mali szerint februárig megoldott a napi gázszállítás Magyarország felől.

Mali még májusban, egy Szijjártó Péterrel közös budapesti sajtótájékoztatón jelentette be, hogy Belgrád június végéig 500 millió köbméternyi gázt fog magyarországi földgáztárolókba irányítani. Ez, és a vasárnapi bejelentés értelmében Szerbia most már összesen 1 milliárd köbméter gáz magyarországi bértárolásáról kötött szerződést.

A kormány nemrégiben hirdette ki az energia-veszélyhelyzetet, ez más intézkedések mellett megtiltotta az energiahordozók exportját, ami alól csak a bértárolás jelent kivételt. 

Maradjanak velünk!


Mi a Magyar Narancsnál nem mondunk le az igazságról, nem mondunk le a tájékozódás és a tájékoztatás jogáról. Nem mondunk le a szórakoztatásról és a szórakozásról sem. A szeretet helyét nem engedjük át a gyűlöletnek – a Narancs ezután is a jó emberek lapja lesz. Mi pedig még többet fogunk dolgozni azért, hogy ne vesszen el végleg a magyar igazság. S közben még szórakozzunk is egy kicsit.

Ön se mondjon le ezekről! Ne mondjon le a Magyar Narancsról!

Vásárolja, olvassa, terjessze, támogassa a lapot!

Figyelmébe ajánljuk

Mit jelent számunkra az új uniós médiatörvény?

  • Polyák Gábor
Március 13-án az Európai Parlament is rábólintott, és így uniós jogszabállyá lett az európai mé­dia­szabadságról szóló törvény. A rendelet végleges szövegét hamarosan ki is hirdetik az európai közlönyben. Mit jelent ez az új szabályozás a magyarországi sajtóviszonyokra, és mit az európaiakra nézve?