700 alkalmazottat érint a Tesco átszervezése Magyarországon
DKRCS20170908010_top_story_lead.jpg

700 alkalmazottat érint a Tesco átszervezése Magyarországon

  • MTI
  • 2020. július 21.

Gazdaság

Átszervezés kezdődött a Tescónál, ami hétszáz alkalmazottat érint. Van, aki kaphat más pozíciót.

Ahogy arról hétfőn a Narancs.hu is beszámolt, csoportos létszámleépítésbe kezdett a Tesco Magyarországon.

Mint kiderült: ez 700 embert érint, ők csoportos létszámleépítés tárggyal kaptak levelet a Tesco-Global Áruházak Zrt.-től.

Az áruházlánc az átszervezés során állást ajánl fel az alkalmazottak többségének. A Tesco sajtóosztálya azt közölte a Világgazdasággal, hogy technikai átalakításról van szó, a megszűnő pozíciókat pedig be kell jelenteni az illetékes hatóságoknál, ezért tájékoztatták hét megye munkaügyi központjait és a kereskedelmi szakszervezeteket.

Bizonyos munkakörök összevonásáról döntöttek, optimalizálják a beosztást; a vásárlói igényekhez rugalmasan alkalmazkodó működés a cél.

Egyelőre nem lehet tudni, hányan fogadják el a számukra felkínált pozíciót.
A Tesco szűkítette az áruházaiban kapható termékek körét, és a belső polcokat is átszervezte.

Figyelmébe ajánljuk

Magyar rulett

Szociológusok és politológusok rendszeresen elmondják, hogy a magyarok és különösen a Fidesz-szavazók számára az egyik legfontosabb érték a biztonság. Azt is mindig hozzáteszik, hogy Orbán Viktor különlegesen jól érti a „magyar néplelket”, így eredményesen tud játszani az egzisztenciális fenyegetettség és a biztonság utáni vágy érzékeny húrjain.

Állandósult ideiglenesség

Újabb két évig kell négyszáz embernek olyan házakban élnie, amelyeket évtizedekkel ezelőtt bontásra ítéltek. A VIII. kerületi önkormányzat helyett immár az állam felel azért, hogy a lakók 2027 közepére kiköltözhessenek. Van, aki dühös, van, aki elkeseredett, és van, aki már nem érhette meg a történet végét.

Nincs neked annyid!

Az átláthatósággal indokolja a kormány, valójában az eddiginél is kevesebb transzparenciát hoz majd az a törvénymódosítás, amelynek értelmében bármennyi pénzt felhasználva kampányolhatnak az egyéni jelöltek.