3 milliárdot is kaphatnak azok, akik külföldön nyitnak gyárat
Screenshot_2020-07-21_at_13.38.08.png

3 milliárdot is kaphatnak azok, akik külföldön nyitnak gyárat

  • Narancs.hu/MTI
  • 2020. július 21.

Gazdaság

Mindezt Szijjártó Péter jelentette be egy repülőgép fedélzetéről – maszk nélkül.

Újabb támogatási program indul az exportáló magyar vállalatoknak, jelentette be a külgazdasági és külügyminiszter kedden a Facebook-oldalára feltöltött videóban.

A miniszter szerint számos magyar vállalat számára a továbblépés már csak akkor lehetséges, ha az adott ország piacán valamiképpen jelen van: gyárat építenek, termelésüknek legalább egy egyszerű fázisát az adott országban hajtják végre – mondta Szijjártó Péter.

Ennek ösztönzésre indul az összesen 23 milliárd forintos program, pályázni már augusztus végétől lehet.

Az egy vállalat által megszerezhető legnagyobb támogatás 3 milliárd forint.

Szijjártó szerint azért kell támogatni azt, hogy magyar cégek külföldön létesítsenek gyárat, mert „ezek a beruházások növelik az adott vállalat exportteljesítményét, ezáltal Magyarországon is létrehoznak újabb munkahelyeket. A vállalat magyarországi teljesítményét is erősítik a külpiaci sikerek.“

Figyelmébe ajánljuk

Polt Péter írásbeli válaszából kiderül: azt sem tudja, miben folyik nyomozás

Elég súlyos ellentmondásra derült fény egy, az orosházi férfi kézilabdát érintő 1,3 milliárd forintos szabálytalan tao-felhasználási ügyben. A minden jel szerint költségvetési csalás gyanúja ügyében tett fel írásbeli kérdést Tóth Bertalan (MSZP) országgyűlési képviselő Polt Péter legfőbb ügyésznek, aki azt válaszolta, hogy az ügyben nem indult büntetőeljárás. A Narancs.hu-t korábban és most is az ellenkezőjéről tájékoztatta a NAV Dél-alföldi Bűnügyi Igazgatósága.  A Sportállamtitkárság hallgat az ügyben.

Csődközeli helyzetben billeg a BKV

28 milliárd forint hiányzik a BKV idei költségvetéséből a túléléshez. A közlekedési társaság adósságátütemezést kér, a jövő évi működéshez pedig a BKK-val 30 milliárdos hitelkeretre pályázna. Ráadásul mivel az igazgatósági és a felügyelő bizottsági tagok megbízatása lejárt, több hete törvénytelenül működik, ahogy a többi fővárosi cég is.