A Századvég sem erősíti meg a kormány gazdasági várakozásait

  • narancs.hu
  • 2024. december 18.

Gazdaság

A kormányközeli kutatóintézetnél más számok jöttek ki.

A Századvég szerint 2024-ben 0,7, 2025-ben 2,6, 2026-ban pedig 3,1 százalékkal bővülhet a magyar gazdaság – derül ki a kormányközeli kutatóintézet szerdán kiadott előrejelzéséből.

Mindez azért is meglepő – írja a Telex –, mert ez a becsléssel a kormány várakozásai alá lő a Századvég: a kormány jövő évi költségvetésében ugyanis 3,4 százalékos növekedést jelez előre. A kutatóintézet emellett 3,7 százalékos inflációval számol, ami szintén pesszimistább a kormány 3,2 százalékos várakozásainál. A jegybank kedden közzétett Inflációs jelentésében egyébként 3,3-4,1 százalékos inflációval és 2,6-3,6 százalékos gazdasági növekedéssel számol a következő évre.

Az évközi kedvező fogyasztási adatok alapján az idei évre 4,0 százalékos fogyasztásbővülést várnak, ezután előrejelzéseik alapján 2025-ben 3,3, 2026-ban 2,9 százalékkal növekedhet a fogyasztás.

A Századvég azért valamiben osztja a kormány várakozásait, szerintük ugyanis tartható a 2025-ös költségvetésben előrejelzett 3,7 százalékos hiánycél – írja a lap.

Maradjanak velünk!


Mi a Magyar Narancsnál nem mondunk le az igazságról, nem mondunk le a tájékozódásról és a tájékoztatás jogáról. Nem mondunk le a szórakoztatásról és a szórakozásról sem. A szeretet helyét nem engedjük át a gyűlöletnek – a Narancs ezután is a jó emberek lapja lesz. Mi pedig még többet fogunk dolgozni azért, hogy ne vesszen el végleg a magyar igazság. S közben még szórakozzunk is egy kicsit.

Ön se mondjon le ezekről! Ne mondjon le a Magyar Narancsról!

Vásárolja, olvassa, terjessze, támogassa a lapot!

Figyelmébe ajánljuk

Népi hentelés

Idővel majd kiderül, hogy valóban létezett-e olyan piaci rés a magyar podcastszcénában, amelyet A bűnös gyülekezet tudott betölteni, vagy ez is olyasmi, ami csak elsőre tűnt jó ötletnek.

A hiány

László Károly, a háborút követően Svájcban letelepedett műgyűjtő, amikor arról kérdezték, miért nem látogat vissza Auschwitzba, azt válaszolta, hogy azért, mert nem szereti a nosztalgiautakat.

Fagin elsápad

Pong Dzsun Ho társadalmi szatírái, Guillermo del Toro árvái, vagy épp Taika Waititi szeretnivalón furcsa szerzetei – mindegy, merre járunk, a kortárs filmben lépten-nyomon Charles Dickens hatásába ütközünk.