Megtízszerezte bevételét a kínai vakcina-beszerzésben közvetítő magyar cég

  • narancs.hu
  • 2021. április 15.

Gazdaság

Az üzleti sikert egy dolgozóval érték el.

Nehezen érthető, miért kellett közvetítőt beiktatni a magyar és a kínai fél közé - írtuk, amikor kiderült, hogy a kínai Sinopharm vakcina beszerzéséről egy magyar közvetítő céggel, a Danubia Pharma Kft.-vel kötött megállapodást január 29-én a Nemzeti Népegészségügyi Központ. A közzétett szerződésekből kiderült, hogy az összes koronavírus elleni oltóanyag közül messze a kínai vakcináért fizetett a legtöbbet a magyar állam, adagonként 30 eurót. 5 millió adagot (2,5 millió ember beoltásához elegendő mennyiséget) rendeltünk a Sinopharmból, a teljes vételár tehát 150 millió euró, körülbelül 55 milliárd forint.

Az Igazságügyi Minisztérium honlapján elérhető éves beszámoló alapján az mfor.hu azt írja, hogy 2020-ban remek érvet zárt a Danubia Pharma: a cég 3,4 milliárd forint árbevételt könyvelhetett el, ami majdnem 10-szerese az előző évi 362 milliós bevételnek. Mint írják, a 2019-es nulla forint után a 2020-as bevételeik zöme külföldön értékesített termékek árbevétele; 3,1 milliárd forintot könyveltek el ilyen tevékenység nyomán.

 És mindezt - az mfor.hu cikke szerint - egyetlen dolgozóval sikerült elérni.

Figyelmébe ajánljuk

Nagyon balos polgármestert választhat New York, ez pedig az egész Demokrata Pártot átalakíthatja

Zohran Mamdani magát demokratikus szocialistának vallva verte meg simán a demokrata pártelit által támogatott ellenfelét az előválasztáson. Bár New York egész más, mint az Egyesült Államok többi része, az identitáskeresésben lévő demokratáknak minta is lehet a 33 éves muszlim politikus, akiben Donald Trump már most megtalálta az új főellenségét.

Gombaszezon

François Ozon új filmjében Michelle a magányos vidéki nénik eseménytelen, szomorú életét éli. Egyetlen barátnőjével jár gombászni, vagy viszi őt a börtönbe, meglátogatni annak fiát, Vincent-t. Kritika.

Világító árnyak

A klasszikus balett alapdarabját annak leghíresebb koreográfiájában, az 1877-es Marius Petipa-féle változatában vitte színre Albert Mirzojan, Ludwig Minkus zenéjére.