Száz magyarnak van százmillió dollárnál nagyobb vagyona

  • narancs.hu
  • 2023. július 26.

Gazdaság

Ami világszinten csökkent, az Magyarországon picit nőtt.

Az elmúlt öt évben Magyarországon 14 százalékos emelkedés mutatkozott, ami a nettó pénzügyi vagyonok, valamint az ingatlanban, tartós fogyasztási cikkekben, művészeti alkotásokban és nemesfémben meglévő tulajdonok értékét illeti – írja a hvg.hu a Boston Counsulting Group 2023-as Global Wealth-jelentését ismertetve.

Eszerint Magyarországon száz ember már százmillió dollárt is meghaladó vagyon felett rendelkezik.

Kitér a jelentés arra, hogy 2022-ben világszinten 4 százalékkal, Kelet-Európában 1 százalékkal csökkent a nettó pénzügyi vagyon, Magyarországon 2 százalékos növekedést mértek.

A globális pénzügyi vagyon értéke jelenleg 255 ezer milliárd dollár. A pénzügy elemző csoport szerint ez az érték idén már növekedni fog, a következő öt évben pedig az Ukrajna elleni háború előtti állapotra áll vissza. Számon tartanak nem pénzügyi vagyont is, a pénzügyi és nem pénzügyi vagyon együttes abszolút értéke 516 ezer milliárd dollár. 

A Boston Consulting Group magyar munkatársa, Horváth Krisztián azt nyilatkozta, Magyarországon a teljes pénzügyi vagyon 47 százaléka olyan emberek kezében van, akik külön-külön 250 ezer dollárnál kevesebb fölött rendelkeznek.

A BCG azt jósolja, hogy 2025-re „a világ privátbanki központja” Svájcból Szingapúrba költözik, mert vonzóbb lesz a befektetőknek, ahogyan az Egyesült Arab Emírségek is.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Nem tud úgy tenni, mintha…

„Hányan ülnek most a szobáikban egyedül? Miért vannak ott, és mióta? Meddig lehet ezt kibírni?” – olvastuk a Katona József Színház 2022-ben bemutatott (nemrég a műsorról levett) Melancholy Rooms című, Zenés magány nyolc hangra alcímű darabjának színlapján.

Nyolcadik himnusz az elmúlásról

Egy rövid kijelentő mondattal el lehetne intézni: Willie Nelson új albuma csendes, bölcs és szerethető. Akik kedvelik a countryzene állócsillagának könnyen felismerhető hangját, szomorkás dalait, fonott hajával és fejkendőkkel keretezett lázadó imázsát, tudhatják, hogy sokkal többről van szó, mint egyszeri csodáról vagy véletlen szerencséről.

Szobáról szobára

Füstös terembe érkezünk, a DJ (Kókai Tünde) keveri az elektronikus zenét – mintha egy rave buliba csöppennénk. A placc különböző pontjain két-két stúdiós ácsorog, a párok egyikének kezében színes zászló. Hatféle színű karszalagot osztanak el a nézők között. Üt az óra, a lila csapattal elhagyjuk a stúdiót, a szín­skála többi viselője a szélrózsa más-más irányába vándorol.

Elengedték őket

Ukrajna belső, háború sújtotta vagy veszélyeztette területeiről rengetegen menekültek Kárpátaljára, főleg a városokba, az ottani magyar közösség emiatt szinte láthatatlanná vált sok helyen. A napi gondok mellett a magyar kormány hülyeségeire senkinek nincs ideje figyelni.