Tényleg rámennének a KATA-ra
D_KOS20170907006_top_story_lead.jpg

Tényleg rámennének a KATA-ra

  • narancs.hu
  • 2019. november 18.

Gazdaság

Az egyik legnépszerűbb adónemnél jönnek a szigorítások.

Múlt héten derült ki, hogy a kormány szigorítana a KATA szabályozásán. Az akkori hírek arról szóltak, hogy jelentősen szűkítenék azok körét, akik kedvezményesen adózhatnak. A múlt heti híreket még cáfolta Varga Mihály pénzügyminiszter, most azonban kiderült, tényleg „van gondolkodás“ a kisdó szigorításáról.

Az mfor erről Parragh Lászlót kérdezte, a KATA átalakítását ugyanis a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) szorgalmazza a kormánynál. Az MKIK elnöke  szerint azért van szükség a korrekcióra, mert a KATA már a versenyképességet rombolja. Azaz sokan valódi munkaviszonyt lepleznek a KATA-val, addig más vállalkozók hasonló munkák után befizetik a jóval magasabba adókat, járulékokat.

Parragh szerint nem akarnak szakmákat kizárni a KATA alanyai közül, hanem az ellenőrzések szigorításával próbálják elejét venni a KATA elburjánzásának. Az új ellenőrzésekre 2020 második felétől kerülhet sor.

A legnagyobb probléma a MIKIK elnöke szerint a munkaerő-kölcsönzőknél van, ahol szerinte ezres nagyságrendben, visszaélés szerűen veszik igénybe a KATA nyújtotta lehetőséget.

A lap kérdésre, mi szerint a médiában dolgozóknak van-e okuk aggódni, határozott igen volt a válasz.

"Az önök szakmájában eddig mindig el tudták kerülni, hogy munkavállalóként adóztassák az újságírói, szerkesztői tevékenységet, volt először az EVA, aztán az EKHO, most meg a KATA, s ezen adófajták nyújtotta lehetőségeket a médiában dolgozók mindig jobban ki tudták használni" -  mondta a kamara elnöke.

Parragh szerint szóba jöhet a KATA 12 milliós összeghatárának emelése is, ám konkrétumokat nem mondott.

Figyelmébe ajánljuk

Így néz ki most a Matolcsy-körhöz került, elhanyagolt, majd visszavett Marczibányi sportcentrum - FOTÓK

226 millió forintot követel a II. kerület attól a Matolcsy-körhöz került cégtől, ami egy vita következtében nem fejlesztette a kerület egykori ékességét, a Marczibányi téri sporttelepet. Itt régen pezsgő élet zajlott, mára leromlott, az önkormányzat most kezdi el a renoválást, miközben pert indított. Játszótér, kutyasétáltató, sétány, park és egy uszoda építése maradt el. 

A fejünkre nőttek

Két csodabogár elrabol egy cégvezért, mert meggyőződésük, hogy földönkívüli. Jórgosz Lánthimosz egy 2003-as koreai filmet remake-elt, az ő hősei azonban különc bolondok helyett tőrőlmetszett incelek, akiket azért megérteni is megpróbál.

Visszatér

  • - turcsányi -

Johnny Cashnek van egy ilyen című száma, az 1994-es American Recordings című albumán. Nem is az övé, egy Nick Lowe nevű zenészé, aki egy ideig Cash rokona volt – az ő eredeti változatát használta például a pilot vége főcíméhez a Maffiózók (The Sopranos).

Tökéletes egyenlőség

Egy viking törzsfőnökről szóló animált tanmesével indul a film, aki népe minden tagjának (beleértve önmagát is) levágatta a bal kezét (szolidaritásból, mivel a fia bal keze odalett az ellenségtől menekülve), így akarván megőrizni az egységet.

A rossz dolog

Kínálta magát a trauma jelenkori uralmáról szóló kritikai panaszáradat Eva Victor debütfilmje kapcsán. A film több elemzője kiemelte, hogy a Bocs, kicsim erőssége éppen abban rejlik, hogy ellenáll e narratív toposznak.

Perkusszív vérvonal

A cimbalom története valódi sikersztori: az 1870-es években a cseh származású, Budapesten letelepedett hangszergyáros, Schunda Vencel József megalkotta kora népszerű kocsmai hangszerének tökéletesített változatát, a pedálcimbalmot, 1906-ban pedig már a tízezredik (!) példányt szállították ki a Magyar utcai manufaktúrából.

Suttogó szó-képek

  • Dékei Krisztina

A 2016-tól Berlinben élő, de idén hazaköltöző művész viszonylag korán, 2012-ben megtalálta egyéni kézjegyének alapelemét, a pixelt (talán a legismertebb ilyen műve a 2014-es Akadémiai pénisz), majd az ezen alapuló színezést: interaktív alkotásai csak akkor váltak láthatóvá, ha a közönség kiszínezte a tényleges pixeleket.