Harry Potter halántéka már ősz a folytatásban

  • narancs.hu
  • 2014. július 8.

Hírnarancs

Seszták Miklós takarékra állította az állami cégeket, az AB elmeszelte a paksi beadványt és a trafikosok panaszát is. Szegény Harry Potter ebbe beleőszült, és Hermione hátán törte ketté a pálcikáját. Hírek a muglik világából kedden.

Seszták Miklós fejlesztési miniszter egy körlevélben leállított minden szerződéskötéstértesült  a Cink. A dolog úgy derült ki, hogy az egyik érintett állami cég alkalmazottja kiszivárogtatta az NFM-es körlevél lényegét, amit egyébként nem bcc-ztek, hanem minden címzettet odaírtak, így azt is tudni, száznál több céget érint az ügy.

A lap állami cégnél ülő forrása szerint:

„Seszták Miklós – NFM-miniszter – felfüggesztette az összes részben vagy teljes egészében állami cégben az összes szerződéskötést… természetesen a normál üzletmenethez szükséges szerződéseket újra lehet kötni, de hát azért ez nagyon képlékeny, hogy mi a normál üzletmenet… Semmi oka nincs, ahogy az sincs benne, hogy mikortól lesz ez feloldva, a második bekezdésben van csupán annyi, hogy ha mégis kötne valaki szerződést, akkor azt csak Sesztákkal és a vagyonpolitikáért felelős államtitkárral egyeztetve lehet csak. A tárgy is csak annyi, hogy: Szerződések felfüggesztése.”

Yo, bitch!

Yo, bitch!

Fotó: Mohai Balázs/MTI

Visszautasította az Alkotmánybíróság az Együtt–PM alkotmányjogi panaszát, tudósít az MTI. Az ellenzéki pártszövetség azért fordult beadvánnyal az AB-hoz, hogy lehessen népszavazást tartani a paksi erőmű állami hitelfelvétellel történő bővítéséről. Ezzel gyakorlatilag véglegesen eldőlt, hogy Paks-2 megépítését nem lehet megakadályozni.

false

 

Fotó: Németh Dániel

A trafikosok panaszát is kidobta az AB. Nem sértette a trafikosok tulajdonhoz való jogát, hogy az állam tavaly felforgatta a piacot, és egy szűkebb körnek adott dohányárusítási jogot – állapította meg kedden az Alkotmánybíróság. A testülethez a trafikrendszer bevezetése után 16, a rendszerből kiesett egykori dohányboltos fordult, mert szerintük a koncessziókon alapuló szisztéma sérti a tulajdonhoz való jogukat és a vállalkozás szabadságát – mindkét jogot garantálja az alaptörvény. Az AB viszont nem tartotta megalapozottnak a beadványokat. Az alkotmánybírók arra jutottak, hogy az új rendszer nem vonta el az előbbre valónak tartott tulajdonhoz való jogot, hiszen a trafikosok nem vesztették el a boltjaikat, csak a dohányárusítás jogát. Az AB szerint ugyanakkor senkinek sincs alanyi joga ahhoz, hogy egy adott, meghatározott vállalkozást folytasson, ahogy a jövőbeni, elvárt haszon sem alapjog.

false

A Harry Potter-széria 1500 szavas folytatását jelentette meg a Pottermore oldalon J. K. Rowling – számolt be róla a Huffington Post. A rövid történetben a 34 éves, házas, derekasan őszülő hajkoronát, arcán pedig egy misztikus sebhelyet viselő Harry Potter régi barátai, a mágiaügyi minisztériumban dolgozó Hermione és a családi vállalkozást működtető Ron társaságában látogat ki egy, a regény világából ismerős kviddicsbajnokságra. Az írónő a hatkötetes sorozat utolsó, 2007-ben megjelent darabja óta nem nyúlt a tinédzsergenerációt felnevelő sebhelyes varázsló karakteréhez, kiadója pedig a novella nyilvánosságra hozatala után is váltig állítja, Rowling nem tervezi a sikerszéria folytatását. (hvg.hu)

false

Figyelmébe ajánljuk

Móricka evangéliuma

Semmi nem áll távolabb a keresztény szellemiségtől, mint a magas áhítatossági kvóciensű elmélkedések magáról a Történetről, de talán egyetlen kifejezésforma sem produkált annyi fércművet, mint a film.

Rap-szódia

Misztikus hangulat, a forgószínpadon egy kettéhasított vár, eleve ferde elemekkel, amelyek épp eldőlni készülnek. A látvány (díszlet: Horesnyi Balázs) rögtön megteremti az alapérzetet: minden szétesni látszik Veronában a két család viszálya miatt. Egy cseppnyi költőiség még így is kerül mindennek a tetejébe: égi jelenségként érkezik Júlia ágya, ahol újdonsült férjével, Rómeóval elhálhatják a nászéjszakát.

Szegvár, retúr

Még előző kötetében, a Lányos apában írta Grecsó Krisztián, hogy két évtizede az édes­apjáról szeretne írni. „Gyakoroltam, készültem, megbocsátottam, fejlődtem, aztán felejtettem, kidobtam mindent, gyűlöltem, visszaestem.”

Vissza a kenguruhoz

„Mi az a gondolati, szemléleti újdonság, amely a csalogató, modern kísérőzenén, a színes képeken, a megvalósult filmben átsugárzik? Sajnos nem több, mint hogy a Levi’s vagy a Lee Cooper márkájú farmerdzseki alatt is doboghat becsületes munkásszív” – írták találóan A kenguru című filmről 1976-os bemutatója után a Filmvilágban.

Tájékozódunk

Egy héttel azután, hogy az Egyesült Államok pénzügyminisztériumának illetékes szerve szankciós listára tette Rogán Antalt a magyarországi rendszerszintű korrupcióban betöltött szerepe miatt, összeült az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottsága.

A harmadik köztársaság kapujában

Száz napot kellett várnia a kormányalakítási felkérésre a pártvezető Herbert Kicklnek, noha az Osztrák Szabadságpárt az élen végzett a tavaly szeptemberi választáson. Az államelnök Alexander Van der Bellen mindent megtett, mégsem tudta elkerülni a szélsőjobboldal kormányba hívását.

Elveszett eszmények

  • Bretter Zoltán

Tudtuk, nem tudtuk, az elmúlt több mint kétszáz évben a következő gondolat szabta meg életünket: „A felvilágosodás az ember kilábalása maga okozta kiskorúságából. Kiskorúság az arra való képtelenség, hogy valaki mások vezetése nélkül gondolkodjék. Magunk okozta ez a kiskorúság, ha oka nem értelmünk fogyatékosságában, hanem az abbeli elhatározás és bátorság hiányában van, hogy mások vezetése nélkül éljünk vele. Sapere aude! Merj a magad értelmére támaszkodni! – ez tehát a felvilágosodás jelmondata.” (Immanuel Kant: Válasz a kérdésre: mi a felvilá­gosodás?)

Nem lehetetlen lekerülni az amerikai szankciós listáról, de bajos lesz a Rogán elleni szankció visszavonatása

Egy nappal azután, hogy az Egyesült Államok szank­ciós listára helyezte Rogán Antalt, a Miniszterelnöki Kabinetiroda miniszterét, a magyar kormány sajtója „David Pressman kicsinyes bosszújaként” igyekezett beállítani a történteket. Lázár János miniszter egye­nesen megfenyegette a nagykövetet: a későbbiekben „kerülje el ezt az országot”.

Hatvan, hetven, nyolcvan, száz puszta

Az autoriter rendszerek kiépülésének egyik legbiztosabb jele, hogy a vezető mellől lassan eltűnnek az egykori harcostársak. Ez általában az autoriter vezető hatalmának megszilárdulásával és korlátlanságának növekedésével egy időben történik. Helyüket a klán tagjai veszik át.