Kishantoson kipróbált módszerrel estek neki a felcsúti juhász földjének

  • narancs.hu
  • 2014. július 7.

Hírnarancs

Ma megtanultuk, hogy Felcsút környékén van következménye a dolgoknak. De Hoppál sem álcivilezhet. Vérdíj és még Habony lángoló szaunája ennek a forró hétfő legforróbb híreiben.

Még hogy következmény nélküli országban élnénk? Ugyan már, emberek! Hát nézzék csak meg a felcsúti juhász, Váradi András minapi esetét is. A fickó vasárnap úgy dönt, hogy polgármesterjelöltként beszáll az őszi választásokon a Felcsúttal szomszédos Alcsútdobozon, erre hétfőn már ott tart, hogy a földjét valaki ledózerolta. Nincs összefüggés? Vagy van? Az Együtt–PM utóbbira szavaz, szerintük a gazda kára 100 ezer forint, és ismeretlen tettes ellen tesznek is feljelentést. Néznék egyet, ha a rendőrség megtalálná a tettest, de úgy legyen!

Hoppál Péter mellélőtt. A kormány frissen kinevezett oktatási minisztere tavaly augusztus 17-én a Fidesz szóvivőjeként egy sajtótájékoztatón – talán a CÖF-re gondolt, amikor egyebek mellett – azt állította: a Helsinki Bizottság is egyike az amerikai pénzen kitartott „álcivil” szervezeteknek, amelyek megrendelésre járatják le az országot és a kormányt. A Fővárosi Törvényszék a hétfőn kihirdetett nem jogerős ítéletben azt mondta ki, hogy a Fidesz és Hoppál Péter volt szóvivő megsértette a Magyar Helsinki Bizottság jó hírnévhez való jogát. Hoppálnak és a Fidesznek bocsánatot kell kérniük, ha jogerős lesz az ítélet.

Juhász Péter tovább veri a vasat az V. kerületben, régi cimborája, Rogán Antal földjén. Ma a Habonnyal dúsított ingatlant vette elő – tudják, Szerb u. 9. Mi írtunk róla először. Ma Juhász azt közölte, hogy az Együtt–PM szerint azért hagynak üresen egy értékes foghíjtelket az V. kerületben, hogy a szomszédos ház luxuslakásának kivételezett lakói – köztük Habony Árpád tanácsadó és Rogán Antal utódjelöltje – behajthassanak a teremgarázsba. Juhász Péter szerint „Rogán az új Hunvald”. Az önkormányzat úgy reagált: a Habony lakásában esett tűzkárért nem az adófizetők, hanem a biztosító fizetett, Juhász Péter pedig hazudik. Mint írták, a Szerb utcai épület teremgarázsát bejárat nélkül építették, ezen kellett valahogy segíteni. További részletek itt.

Gyurcsányt hátba verte egy nő – már keresi az ügyészség fotóval!

Vérdíj, Pride, biztonsági őr! Nem, nem, ez nem valami elbutult zombihorror, hanem a magyar valóság. Ugyanis az egyik szélsőjobboldali portál közzétette azoknak a biztonsági őröknek a képét, akik a szombati Pride-on leszedték az egyik kamionra ugró férfit – írta az Index. Egyikük fejére vérdíjat tűztek ki, százezer forintot. Hahó, rendőrök!

Bokros Lajos főpolgármester lenne! Pártja, a Modern Magyarországért Mozgalom (MoMa) indulni akar az őszi önkormányzati választáson, és Budapesten Bokros Lajost indítják főpolgármester-jelöltként – közölte a párt hétfőn a távirati irodával. Sok esélyük lesz nyilván, az ajánlásnál azért jobban kéne igyekezni, mint az EP-voksolás idején.

Messi megint nem fogott kezet egy kissráccal. Direkt csinálja? Vagy lámpaláz?

Gyász: 88 éves korában elhunyt Alfredo di Stéfano, a Real Madrid legendás játékosa és jelenlegi tiszteletbeli elnöke. Az argentin születésű, kétszeres aranylabdás futballsztár, Puskás Ferenc játékostársa két nappal ezelőtt szenvedett szívrohamot, azóta kórházban ápolták. További részletek, videóval itt.

Figyelmébe ajánljuk

Móricka evangéliuma

Semmi nem áll távolabb a keresztény szellemiségtől, mint a magas áhítatossági kvóciensű elmélkedések magáról a Történetről, de talán egyetlen kifejezésforma sem produkált annyi fércművet, mint a film.

Rap-szódia

Misztikus hangulat, a forgószínpadon egy kettéhasított vár, eleve ferde elemekkel, amelyek épp eldőlni készülnek. A látvány (díszlet: Horesnyi Balázs) rögtön megteremti az alapérzetet: minden szétesni látszik Veronában a két család viszálya miatt. Egy cseppnyi költőiség még így is kerül mindennek a tetejébe: égi jelenségként érkezik Júlia ágya, ahol újdonsült férjével, Rómeóval elhálhatják a nászéjszakát.

Szegvár, retúr

Még előző kötetében, a Lányos apában írta Grecsó Krisztián, hogy két évtizede az édes­apjáról szeretne írni. „Gyakoroltam, készültem, megbocsátottam, fejlődtem, aztán felejtettem, kidobtam mindent, gyűlöltem, visszaestem.”

Vissza a kenguruhoz

„Mi az a gondolati, szemléleti újdonság, amely a csalogató, modern kísérőzenén, a színes képeken, a megvalósult filmben átsugárzik? Sajnos nem több, mint hogy a Levi’s vagy a Lee Cooper márkájú farmerdzseki alatt is doboghat becsületes munkásszív” – írták találóan A kenguru című filmről 1976-os bemutatója után a Filmvilágban.

Tájékozódunk

Egy héttel azután, hogy az Egyesült Államok pénzügyminisztériumának illetékes szerve szankciós listára tette Rogán Antalt a magyarországi rendszerszintű korrupcióban betöltött szerepe miatt, összeült az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottsága.

A harmadik köztársaság kapujában

Száz napot kellett várnia a kormányalakítási felkérésre a pártvezető Herbert Kicklnek, noha az Osztrák Szabadságpárt az élen végzett a tavaly szeptemberi választáson. Az államelnök Alexander Van der Bellen mindent megtett, mégsem tudta elkerülni a szélsőjobboldal kormányba hívását.

Elveszett eszmények

  • Bretter Zoltán

Tudtuk, nem tudtuk, az elmúlt több mint kétszáz évben a következő gondolat szabta meg életünket: „A felvilágosodás az ember kilábalása maga okozta kiskorúságából. Kiskorúság az arra való képtelenség, hogy valaki mások vezetése nélkül gondolkodjék. Magunk okozta ez a kiskorúság, ha oka nem értelmünk fogyatékosságában, hanem az abbeli elhatározás és bátorság hiányában van, hogy mások vezetése nélkül éljünk vele. Sapere aude! Merj a magad értelmére támaszkodni! – ez tehát a felvilágosodás jelmondata.” (Immanuel Kant: Válasz a kérdésre: mi a felvilá­gosodás?)

Nem lehetetlen lekerülni az amerikai szankciós listáról, de bajos lesz a Rogán elleni szankció visszavonatása

Egy nappal azután, hogy az Egyesült Államok szank­ciós listára helyezte Rogán Antalt, a Miniszterelnöki Kabinetiroda miniszterét, a magyar kormány sajtója „David Pressman kicsinyes bosszújaként” igyekezett beállítani a történteket. Lázár János miniszter egye­nesen megfenyegette a nagykövetet: a későbbiekben „kerülje el ezt az országot”.

Hatvan, hetven, nyolcvan, száz puszta

Az autoriter rendszerek kiépülésének egyik legbiztosabb jele, hogy a vezető mellől lassan eltűnnek az egykori harcostársak. Ez általában az autoriter vezető hatalmának megszilárdulásával és korlátlanságának növekedésével egy időben történik. Helyüket a klán tagjai veszik át.