A karantén parádés pillanatai: kapitális bakik a videókonferenciákon

Interaktív

Krumplivá változott főnök, eldobott macska, élő szeretkezés és wc-zés, hangtalan miniszterelnök. Őrült videók készültek a karanténban.

Hónapok óta kényszeríti négy fal közé a világot a koronavírus-járvány, ami miatt sokan – a szerencsésebbek – home office körülmények között kénytelenek dolgozni. Ennek egyik legfontosabb kelléke a videókonferencia, amivel a céges értekezletek kiválthatók.

A karantén-időszak nagy nyertese – más, hasonló programokhoz hasonlóan – a Zoom nevű alkalmazás lett, ami lehetővé teszi, hogy egyszerre többen, akár több tucatnyian is bekapcsolódjanak egy online beszélgetésbe. Eric Yuan, a cég alapítója a közelmúltban azt mondta, április 21-én már 300 millióan használták az applikációt, amíg a hónap elején csak 200 millió usere volt a társaságnak.

Ez márcsak azért is érdekes, mert a program korántsem tökéletes: a Google és a milliárdos feltaláló, Elon Musk milliárdos feltaláló nevéhez fűződő SpaceX is megtiltotta a beosztottainak a használatát, ugyanis attól tartanak, hogy érzékeny információk kerülhetnek rossz kezekbe, de az amerikai szenátusnak sem javasolják, hogy a képviselők az applikáción keresztül értekezzenek.

Akárhogy is van, egy biztos

az emberiség nem készült fel a videókonferenciákra!

Ugyanis az elmúlt hetekben sorra látnak napvilágot olyan kellemelten felvételek, amiket a webkamerák örökítettek meg. Kapva kaptunk a lehetőségen, hogy bemutassunk pár ilyen esetet.

Főnököm, a krumpli

Nagyot ment a Twitteren egy nem mindennapi konferenciabeszélgetésről készült screenshot. Egy cégnél éppen fontos értekezletet tartottak, amikor a főnök krumplivá változott.

 

Ezeknél az alkalmazásoknál vannak különböző filterek, amik elváltoztatják a felhasználóról készült képet – feltehetőleg az óvatlan főnök véletlenül egy ilyet kapcsolt be, és felejtett el kikapcsolni.

A bíró meztelen

Carmo Antonio de Souza brazil bíró valószínűleg nem volt túl rutinos videókonferencia felhasználó, ugyanis április 7-én félmeleztenül jelentkezett be az Amapá állam bírói tanácsának soron következő ülésére.

Amikor az 57 éves férfi szembesült ezzel a ténnyel, akkor fogta magát és gyorsan felöltözött. A pillanatot ettől függetlenül nem lehet semmisé tenni.

Eldobta a macskáját, lemondott

Lemondott posztjáról és elnézést kért Chris Platzer, a Kaliforniában található Vallejo város egyik önkormányzati bizottságának a tagja, miután egy online meghallgatáson a webkamerája elé tartotta, majd elhajította a macskáját. A jelenetet itt lehet megtekinteni, 2 óra 24 percnél látható.

Bal alul Chris Platzer a macskájával

Bal alul Chris Platzer a macskájával

Screenshot: 444.hu

Helyi állatmentők az eset után kijelentették, bármikor készek a macska számára szerető otthont találni, hiszen Platzer méltatlanná vált arra, hogy a gazdája legyen.

Az MLSZ és a filmművészet

A Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) nemrégiben megtartotta első online küzgyűlését, amiről az Index írt. A cikk jól szemlélteti, milyen az, amikor amatőr videócsetelők összekerülnek, ugyanis a 95 perces felvétel első 6 perce leginkább arról szól, hogy milyenek a túl erős mikrofonok és a fények, és hogy milyen etikett szerint kell felöltözni egy online konferenciához.

A cikk megjelenése után az MLSZ levágta a hivatalos YouTube-csatornáján található felvételt, így a bakiparádét ott már nem tudják visszanézni az érdeklődők.

Felnőtt tartalom az irodából

Mindenki legnagyobb rémálma történt meg egy kantoni áramszolgáltató cég egyik menedzserével és fiatal kolléganőjével, ugyanis a tárgyalóban egymásnak estek. Ezzel önmagában nem is feltétlen lenne akkora probléma, csakhogy éppen videókonferenciát tartottak, amelyen a társaság öt különböző tartományban dolgozó alkalmazottai vettek részt. A menedzser elfelejtette kikapcsolni a kamerát, amikor épp szünetet tartottak, a képek pedig elterjedtek az interneten.

A kantoni együttlét

A kantoni együttlét

Fotó: Screenshot: 24.hu/Weibo

A menedzser becsületsértés miatt pereskedik.

Kiment a wc-re

Hasonlóan kínos dolog történt egy amerikai nővel, aki feltehetőleg nem tudta, hogy éppen veszi a kamera, ezért kiment a mosdóba. A kollégái végignézték a jelenetet – bár vannak, akik szerint a videó hamis.

Akárhogy is van, nem elképzelhetetlen, hogy valakivel hasonló történik, főleg hogy több százmillióan használják a Zoomot, ezért érdemes fokozottan odafigyelni.

Hang nélkül

A végtelenségig lehetne szemezgetni a videókonferencia-bakikből, de talán mind közül a legemlékezetesebb az volt, amikor egy közepes méretű európai állam miniszterelnöke az egész országával értekezett a koronavírus-járvány elleni védekezés jegyében meghirdetett gazdasági mentőcsomagról, viszont a közvetítés rossz minősége miatt nem volt hang, így több százezer, talán millió követő csak a tátogó kormányfőt követhette figyelemmel.

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Vezető és Megvezető

Ha valaki megnézi a korabeli filmhíradókat, azt látja, hogy Hitlerért rajongtak a németek. És nem csak a németek. A múlt század harmincas éveinek a gazdasági válságból éppen csak kilábaló Európájában (korántsem csak térségünkben) sokan szerettek volna egy erőt felmutatni képes vezetőt, aki munkát ad, megélhetést, sőt jólétet, nemzeti öntudatot, egységet, nagyságot – és megnevezi azokat, akik miatt mindez hiányzik.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.

Hallják, hogy dübörgünk?

A megfelelően lezárt múlt nem szólhat vissza – ennyit gondolnak történelmünkről azok a politikai aktorok, akik országuk kacskaringós, rejtélyekben gazdag, ám forrásokban annál szegényebb előtörténetét ideológiai támaszként szeretnék használni ahhoz, hogy legitimálják jelenkori uralmi rendszerüket, amely leg­inkább valami korrupt autokrácia.

Próbaidő

Az eredetileg 2010-es kötet az első, amelyet a szerző halála óta kézbe vehettünk, immár egy lezárt, befejezett életmű felől olvasva. A mű megjelenésével a magyar nyelvű regénysorozat csaknem teljessé vált. Címe, története, egész miliője, bár az újrakezdés, újrakapcsolódás kérdéskörét járja körül, mégis mintha csak a szerzőt, vele együtt az életet, a lehetőségeket búcsúztatná.

Tudás és hatalom

Második ciklusának elején Donald Trump nekitámadt a legjelesebb amerikai egyetemeknek is. Elnöki hatalmát – amely ezen a területen erősen kérdéses, a végső szót a bíróságok mondják majd ki – immár arra is használja, hogy fél tucat elit magánegyetemet zsaroljon állami források visszatartásával és adószigorítások kilátásba helyezésével: ha nem regulázzák meg palesztinpárti tanáraikat és diákjaikat, és nem számolják fel esélyegyenlőségi programjaikat, oda a washingtoni pénz.