Ausztriában február 8-ig érvényben maradnak a korlátozások

  • narancs.hu
  • 2021. január 17.

Katasztrófa

A kormány célja, hogy az új fertőzések számát napi 700 alá szorítsák.

Ausztria február 8-ig meghosszabítja a koronavírus miatti lezárásokat és az érvényben lévő korlátozásokat, írja a Reuters. A kormány tájékoztatása szerint a vendéglátóhelyek nem nyithatnak ki februárban, ahogy a turizmust sem indulhat még újra.

A kormány célja, hogy az új fertőzések számát napi 700 alá szorítsák.

Ezért a következőket kérik a lakosságtól:

  • aki tud, dolgozzon otthonról,
  • mindenhol két méteres távolságot kell tartani egymástól,
  • és mind a boltokban, mind a tömegközlekedési eszközökön FFP2 típusú maszkot kell hordani.

Sebastian Kurz a vasárnapi sajtótájékoztatón elmondta, hogy tisztában van azzal, hogy a korlátozások igen népszerűtlenek, a kormánynak viszont cselekednie kell, mert a koronavírus új, gyorsabban terjedő variánsa megjelent Ausztriában is.

A 8,9 milliós országban jelenleg, a harmadik lezárás alatt csak a létfontosságú boltok tarthatnak nyitva. Ausztriában már majdnem 390 ezer koronavírus-fertőzést regisztráltak és csaknem hétezer halálesetet.

Figyelmébe ajánljuk

A kutya mellett

A filmművészetben a Baran című, egyszerre realista és költői remekmű (Madzsid Madzsidi) jóvoltából csodálkozhatott rá a világ először az iráni afgán menekültek sorsára.

Iszony

Kegyetlen, utálatos film Veronika Franz és Severin Fiala legújabb munkája (ők a felelősek a 2014-es, hasonlóan bársonyos Jó éjt, anyu! című horrorért).

Elvis gyémánt félkrajcárja

  • - turcsányi -

Van a Hülye Járások Minisztériumának egy vígjátéki alosztálya, ott írták elő, hogy ha valaki el akarja kerülni a helyzetkomikumok – művészileg nyilván szerfelett alantas – eszköztárának használatát, hősét úgy kell járatnia (lehetőleg a medence partján), hogy a mozgása végig magán hordozza a szerepét.

Saját magány

A Comédie-Française évszázadok óta egyre bővülő, immár többezresre duzzadt repertoárjából most a klasszicista szerző modern köntösbe bújt, Guy Cassiers rendezésében újragondolt változatát hozták el Budapestre – pár hónappal a premier után.

Az én bilincsei

A Losoncról származó Koós Gábor (1986) a Képzőművészeti Egyetem grafikaszakán végzett, és még tanulmányai idején monumentális, több mint két méter magas munkáival lett ismert.

Kihaltunk volna

Ez az átfogó nőtörténeti mű nem Hatsepszut, az egyiptomi fáraónő, vagy Endehuanna, a sumér költőnő, és még csak nem is a vadászó férfi, gyűjtögető nő meséjével kezdődik, hanem egy mára kihalt, hüvelykujjnyi, rovarevő, tojásrakó, pocokszerű lénytől indulunk el, amely még a dinoszauruszok lába mellett osonva vadászott.