Megölte tulajdonosát egy oroszlán Szlovákiában

  • Narancs.hu/MTI
  • 2023. május 16.

Katasztrófa

Bement a futtatóba, de sok idő elteltével sem jött ki onnan. 

Rátámadt tulajdonosára, majd szétmarcangolta őt egy magánállatkertben tartott oroszlán Szlovákiában. Az állatkert dolgozóitól azután érkezett a riasztás, hogy a Zsolna közelében, Ókerten (Oskerda) található állatkert tulajdonosa bement az oroszlánfuttatóba, hogy megetesse az állatokat, de sok idő elteltével sem jött ki onnan – tájékoztatott a szlovák rendőrség a Facebook-oldalán.

A helyszínt átkutatva a rendőrök először csak az oroszlán áldozatául esett férfi lábát találták meg a ragadozók kifutójában, majd később más testrészeire is rábukkantak. A mentőknek ezután az állatkert dolgozói és állatorvosok segítettek, hogy biztonságosan hozzáférjenek az áldozathoz, ám a helyi média közlése szerint a férfi ekkor már nem volt életben.

Az észak-szlovákiai magánállatkertben, amely a nyilvánosság számára teljesen nyitott, oroszlánok és tigrisek mellett más egzotikus állatokat is tartanak.

Címlapképünk illusztráció. 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Pizsamapartizánok

Régen a film az életet utánozta (a vonat érkezett, a munkások a gyárból meg távoztak, csak hogy a klasszikusoknál maradjunk), ma már fordítva van: úgy akarunk viselkedni, mint kedvenc filmjeink szereplői, rájuk akarunk hasonlítani, azt akarjuk átélni, amit ők.

Amerikai legenda

Ez a film annyira áhítatos tisztelgés az Ed Sullivan nevű legenda előtt, hogy szinte észre sem vesszük, mennyire hiányzik belőle az Ed Sullivan nevű ember, aki egykor, a tévézés hőskorában a róla elnevezett, minden idők leghosszabb ideig létező és legnagyobb nézettséget elérő show-ját vezette – tulajdonképpen megteremtve a tv-show műfaját, mint olyat.

AI kontra Al Bano

A kisebb-nagyobb kihagyásokkal és különböző neveken, de 1987 óta létező Vasvári Színjátszó Fesztivál az alkalmi falusi színjátszóktól a független színházi szféra elismert társu­la­tai­ig terjedően reprezentálja a hazai nem hivatásos színjátszás különböző szintjeit.

Családban marad

A kiállításon apa és fia műveit látjuk generációs párba állítva, nemzetközi kontextusba helyezve és némileg rávilágítva a hazai üvegművészet status quójára.