Egy unatkozó biztonsági őr golyóstollal szemeket rajzolt egy avantgárd festmény alakjainak

  • narancs.hu
  • 2022. február 10.

Képzőművészet

Micsoda barbárság.

A valóságban is megtörtént Bean: Az igazi katasztrófafilm elhíresült jelenete: egy unatkozó biztonsági őr golyóstollal szemeket rajzolt egy avantgárd festmény arctalan alakjainak – írja a The Guardian.

A 60 éves biztonsági őr a jekatyerinburgi Borisz Jelcin elnöki központban az első munkanapját töltötte, amikor – valószínűleg unalomból – az egyik absztrakt művészeti kiállításon szereplő műalkotás arctalan alakjainak mivel nem volt,  szemeket rajzolt.

Anna Leporskaya Három alak című festménye 1932 és 1934 között készült, és több mint 300 millió forintra (75 millió rubelre) volt biztosítva. Szakértők szerint a restaurálási munkálatok költsége meghaladja az egymillió forintot (250 000 rubelt).

Az intézmény ügyvezető igazgatója nyilatkozatában nem azonosította a biztonsági őrt, de elmondta, hogy egy külsős biztonsági cég alkalmazottjaként dolgozott, és az eset után a férfit elbocsátották.

(The Guardian)

Kedves Olvasónk!

Elindult hírlevelünk, ha szeretné, hogy önnek is elküldjük heti ajánlónkat, kattintson ide a feliratkozásért!

A Magyar Narancs független, szabad politikai és kulturális hetilap.

Jöjjön el mindennap: fontos napi híreink ingyenesen hozzáférhetők! De a nyomtatott Narancs is zsákszám tartalmaz fontos, remek cikkeket, s ezek digitálisan is előfizethetők itt.

Fizessen elő, vagy támogassa a független sajtót! Olvassa a Magyar Narancsot!

Figyelmébe ajánljuk

Céltalan poroszkálás

A két fivér, Lee (Will Poulter) és Julius (Jacob Elordi) ígéretet tesznek egymásnak: miután leszereltek a koreai háborús szolgálatból, a veteránnyugdíjukból házat vesznek maguknak Kalifornia dinamikusan növekvő elővárosainak egyikében.

Autósmozi

  • - turcsányi -

Vannak a modern amerikai mitológiának Európából nézvést érthető és kevésbé érthető aktorai és momentumai. Mindet egyben testesíti meg a Magyarországon valamikor a nyolcvanas években futó Hazárd megye lordjai című, s az Egyesült Államokan 1979 és 1985 között 146 részt megérő televíziós „kalandsorozat”, amely ráadásul még legalább három mozifilmet is fialt a tengerentúli közönség legnagyobb örömére, s Európa kisebb furcsálkodására.

Húsban, szőrben

Mi maradt élő a Pécs 2010 Európa Kulturális Fővárosa programból? Nem túl hosszú a sor. A Tudásközpont és a Zsolnay Örökségkezelő Nkft. kulturális intézményei: a Zsolnay Negyed és a Kodály Központ, és a Zsolnay Negyedben az eleve kiállítótérnek épült m21 Galéria, amelynek mérete tekintélyes, minősége pedig európai színvonalú.

Rémek és rémültek

Konkrét évszám nem hangzik el az előadásban, annyi azonban igen, hogy negyven évvel vagyunk a háború után. A rendszerbontás, rendszerváltás szavak is a nyolcvanas éveket idézik. (Meg egyre inkább a jelent.)

Az igazságnak kín ez a kor

A családregény szó hallatán rendre vaskos kötetekre gondolunk, táblázatokra a nemzedékek fejben tartásához, eszünkbe juthat a Száz év magány utolsó utáni oldalán a kismillió Buendía szisztematikus elrendezése is.

Kultúrnemzet

„A nemzetgazdasági miniszter úr, Varga Mihály 900 millió forintot biztosított ennek az épületnek a felújítására – nyilván jó összeköttetésének köszönhetően. Lám, egy nemzeti kormányban még a pénzügyminiszter is úgy gondolja, hogy a kultúra nemcsak egy sor a magyar költségvetésben, hanem erőforrás, amelynek az ország sikereit köszönhetjük.”