Megalázták a jászberényi ellenzéki polgármestert a Semmelweis-napi ünnepségen

Kis-Magyarország

Nem fogadták a polgármester köszönését a magas rangú fideszesek, és nem szívesen látták maguk mellett az ünnepségen.

Semmelweis-nap és az ápolók napja alkalmából tartott ünnepséget a Jászberényi Szent Erzsébet Kórház, a rendezvényre pedig meghívták Budai Lóránt polgármestert is, hogy az önkormányzat nevében személyesen köszöntse a kitüntetetteket. Csakhogy nem minden arany, ami fénylik, vagyis nem minden meghívó igazából meghívó. 

Budai a Facebookon számolt be az esetről, azt írta, egykori egészségügyi dolgozóként különösen nagy öröm volt ez számára, de

érkezésekor a kórház főigazgatója és a meghívott díszvendégek állítása szerint még a köszönését sem fogadták,

majd miután a rendezvény elején rajta kívül mindenkit köszöntöttek, gyorsan egyértelművé vált számára, hogy nemhogy az "ünnepi asztalhoz" nem fog ülni, de beszédet sem fog mondani. 

"Természetesen az üzenetet vettem és azt a helyére tettem" – írta az eset után közösségi oldalán Budai.

A díszvendégek egy asztalnál foglaltak helyet, ott volt Pócs János, a Jászság fideszes országgyűlési képviselője, Rétvári Bence államtitkár, Piroska Miklós, a megyei kórház főigazgatója, valamint a jászberényi kórház vezetője, Csiki Zoltán.  

Csiki volt már egyszer a jászberényi kórház igazgatója, 2012 és 2015 között, majd innen előbb Hatvanba, később Egerbe ment, 2019-től pedig az Emmiben volt helyettes államtitkár, de 2021 elején már távozott is posztjáról. Így került vissza Jászberénybe, ahol helyettese az a Szabó Tamás, aki Budai előtt a város fideszes polgármestere volt és jelenleg is politikai ellenlábasa az önkormányzati képviselő-testületben Budainak.

Szabón kívül Csiki sem lehet túl jó viszonyban Budaival, lényegében perben is álltak egymással, ugyanis információink szerint Csiki volt az, aki még 2015-ben, 12 év munkaviszonyt követően kirúgta Budait, aki ezért beperelte a kórházat. A Kecskeméti Munkaügyi Bíróság elsőfokú ítéletében ki is mondta, hogy politikai hovatartozása miatt jogellenesen távolították el az intézményből,  majd Budai a pert 2017-ben másodfokon is megnyerte.

Csiki Zoltán most a Facebookon reagált Budai megszólalására, posztjában arról írt, hogy nem igaz, hogy Budai meghívót sem kapott a Semmelweis-napra, holott nem ezt tette szóvá a polgármester, hanem azt, hogy ha már meghívták és elment, lényegében kutyába sem vették. Csiki szerint viszont Budai nem reagált a meghívóra és különben is, tavaly sem ment el az ünnepségre (bár az idén ugye egyértelműen igen). 

A rendezvényen egyébként mind Pócs, mind Csiki, mind Rétvári beszédet mondott.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyos valóságot arról, hogy nem, a nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésen.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Emlékfénybetörés

Reisz Gábor Van valami furcsa és megmagyarázhatatlan című filmjének nyitójelenetében a főszereplő azon gondolkodik, vajon feltűnne-e bárkinek is, ha egyszer csak összeesne és meghalna. Budapest különböző helyszíneire vizionálja a szituációt: kiterül a Nemzeti Múzeum lépcsőjén, a Blahán, a villamoson, egy zebra közepén, az emberek pedig mennek tovább, mintha mi sem történt volna.

Bácsirománc

Mintha csak időgépben röppennénk vissza a 80-as, 90-es évekbe. Semleges, visszatérő díszletek, élesen bevilágított terek, minden epizód végén fontos leckéket tanuló, mégis ismerősen stagnáló figurák és élőben kacagó közönség.

Nők, tájban

Januško Klaudia (1998) csak tavaly végzett a Képzőművészeti Egyetem festőművész mesterszakán, mégis izmos bibliográfiával, számos egyéni kiállítással és külföldi ösztöndíjjal büszkélkedhet – köztük az éppen csak „csírázó” életmű és a mostani egyéni kiállítás szempontjából a legjelentősebbel, a 2024-es izlandival, ahol az „ökofeminizmus szempontjából vizsgálta a lokális éghajlatváltozás hatásának és az izlandi nők társadalmi helyzetének metszéspontjait”.

Mari a Covidban

A groteszkre vett darabban Kucsera Viktória (Kárpáti Barbara) magyar–történelem szakos tanár a Covid-járvány alatt a színjátszó csoportjával ír drámát a díva életéről.

Itt a norma

Vannak alapvető bizonyosságai a szuverén magyar életnek, az egyik ilyen például az, hogy az anya nő, az apa férfi. A másik meg az, hogy az asszony nem ember. A harmadik, hogy a medve nem játék.

Járványkezelés 2.

Az Aphthovirus nemzetségbe tartozó FMDV vírus által terjesztett ragály, amely még március elején ütötte fel fejét egy kisbajcsi szarvasmarhatelepen, olyan országot talált telibe, amelyben nemcsak a beteg embernek, de a beteg állatnak sem könnyű a túlélés.

Gyávák legyünk vagy szabadok

Hivatalba lépése óta a Donald Trump-adminisztráció vámok sorát vezette be – hivatalosan az Egyesült Államok gazdasági és nemzetbiztonságának megerősítésére. Az efféle lépések sikere és megalapozottsága legalábbis kétséges.