Szolnokon is tüntettek a fákért, erdőkért

Kis-Magyarország

A budapesti tüntetéssel egyidőben Szolnokon is kiálltak az erdők védelméért.  

Nagyjából 120 lelkes civil ment el arra a megmozdulásra, amit az erdőkért, a fákért rendeztek Szolnokon. Az esemény szervezője egy civil hölgy volt, a megmozdulást a budapestivel egyidőben tartották. 

Nyolczas Krisztina azt hangsúlyozta, hogy a kormány kommunikációja nem tiszta, hiszen hoztak egy rendeletet, aminek következtében erdőket lehet majd kivágni, miközben arról beszélnek az illetékesek, hogy az erdészek mind jó emberek és nem fognak kárt tenni erdeinkben.  

Úgy vélte, ha ez a rendelet teret enged a fakivágásoknak, akkor azt meg is fogják tenni akár a mértéken túlmutatóan is, hiszen a mai világra nem a mértéktartás a jellemző. Hangsúlyozta, fontos lenne megérteni, hogy nem tudjuk magunkat elválasztani attól az élővilágtól, ami körbevesz bennünket. Ezért is lenne fontos a természet védelme. 

 
Tüntetés a fákért Szolnokon
Fotó: A szerző felvétele/Tóth András
 

Több felszólaló követte őt, akik hangsúlyozták, egyre inkább tűnnek el azok a dolgok, amiket ők még megtapasztaltak fiatalabb korukban. Kevesebb a madár, a bogár, a lápos, vizes élőhely. A felszólalók az összefogást hangsúlyozták, mert szerintük csak úgy lehet eredményeket elérni annak érdekében, hogy a döntéshozók is meghallják a szavukat.

 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Hieronymus Bosch világa

  • - turcsányi -

Michael Connelly nem egy író, inkább egy regénygyár, rosszabb esetben áruvédjegy – az efféle státus persze nem oly ritka zsiráf manapság.

„Rodrigo”

A világ legnagyobb és legrangosabb színházi fesztiválja az avignoni. Jelentős társulatok seregszemléje, illetve már maga a fesztiválmeghívás jelentőssé tesz társulatokat. Aki a hivatalos programban van, az számít valakinek.

Félúton

Egykori nagymenő, aki a csúcsról lepottyanva már csak árnyéka önmagának; féktelen csodagyerek, akinek csak kemény munkára és iránymutatásra van szüksége, hogy azzá a sztárrá váljon, akit a végzete elrendelt neki – a sportfilmek talán legnagyobb kliséi ezek, a Stick pedig épp erre a kettőre épül.

Dinók a budoárban

Ötévesen, egy tollseprűtánccal indult Karácsonyi László (1976) művészi karrierje, diplomáját 2003-ban pedig egy lovagi páncélzatban védte meg. (A páncél maga volt a diplomamunkája.)

Léda a Titanicon

  • Molnár T. Eszter

Ki ne szeretné a Balatont? Főleg, ha csak a szépre emlékszik? Arra, hogy a vonat vidáman, sőt pontosan fut be a hűs állomásra, a papucs nem töri a lábat, a naptej megvéd a leégéstől, és van hely az árnyékban a kempingszéknek és a gumimatracnak.

Angyalszárnycsikorgás

Nagy luxus olyan kis kultúrának, mint a magyar, nem megbecsülni a legjobbjait. Márpedig Halasi Zoltán a kortárs magyar költészet szűk élmezőnyébe tartozik, ám a szakma mintha nem tartaná számon érdemeinek megfelelően, a nagyközönség számára pedig minden bizonnyal ismeretlen.

Miért hallgat Erdő Péter?

2025 júliusának egyik forró szerda éjjelén Konrád-Lampedúza Bence betanított kémia­tanár hazafelé ballagott Ráczboldogkőn, a Kistücsök névre hallgató alma materéből. Nem volt ittas egy cseppet sem, de megviselte a nehéz levegő, amikor szembejött vele egy kormányzati óriásplakát.