Újabb neonáci molinó jelent meg Szolnokon, a rendőrök két fiatalt állítottak elő

Kis-Magyarország

Két fiatal férfit igazoltatott és állított elő a rendőrség tegnap Szolnokon, miután megint kikerült egy önkényuralmi jelképet tartalmazó molinó a városban.

Lapunk kedden számolt be arról, hogy a szolnoki Tiszavirág hídra a napokban ismeretlenek egy Hitlerre emlékező molinót helyeztek ki.

A nagy felháborodást kiváltó transzparenst aztán helyiek eltávolították, a rendőrség feljelentés-kiegészítést rendelt el az ügyben.

Cikkünk publikálásával közel egyidőben, kedden késő délután aztán egy újabb molinót is kiraktak egy másik helyen, immár másik felirattal a Széchenyi városrész aluljárója felett. Ez az út rendkívül forgalmas, a belvárost köti össze Szolnok legnagyobb lakótelepével. Szemtanúk szerint ekkor rendőrök is megjelentek a helyszínen.

 

A megyei rendőr-főkapitányság a két esettel kapcsolatban közleményt jelentetett meg. Mint írták, ismeretlen személyek feszítettek ki egy önkényuralmi jelképet is tartalmazó nagyméretű molinót április 19-én 12 óra körül Szolnok egyik hídjára. Ez volt tehát az első eset. 

A közlemény úgy folytatódik, hogy a rendőrjárőrök április 20-án 19 óra 40 perc körül egy tartalmában eltérő, de szintén önkényuralmi jelképet tartalmazó másik molinót észleltek a város egyik vasúti felüljárójánál. A rendőrök a helyszín közelében igazoltattak, majd a Szolnoki Rendőrkapitányságra előállítottak két fiatal férfit, akiket gyanúsítottként kihallgattak. A terheltek beismerő vallomást tettek.

A Szolnoki Rendőrkapitányság önkényuralmi jelkép használata vétség elkövetése miatt indított eljárást, áll a közleményben.

"Szégyenletes, hogy ilyen megtörténhet"

Határozott tiltakozásának adott hangot nyílt levelében Berman Dávid, a Szolnoki Zsidó Hitközség elnöke a kihelyezett molinók miatt, közölte a szolnok.hu, Szolnok hivatalos oldala. Berman Dávid szerint szégyenletes és szomorú, hogy a városban a 21. században ilyen borzalom megtörténhet. „A Szolnoki Zsidó Hitközség nevében és minden jóérzésű ember nevében tiltakozásunkat fejezzük ki az ilyen megnyilvánulások ellen" - közölte.

 

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.