Bernd Storck mellébeszélésben is messze felülmúlja a magyar edzőket

  • narancs.hu
  • 2016. július 2.

Kispálya

Öt gondolat a nagyembertől, amit még Pintér Attila sem bírna kimondani röhögés nélkül.

Az Eb után következett ugyan némi hallgatás, ám napjaink egyetlen német eredetű hungarikuma, a világverő Storck mester ma végre szólásra emelkedett, kimerítő interjút adván a Nemzeti Sportnak. Idézzük a sikerkovács szavait.

false

 

Fotó: MTI/EPA

1. Már a torna előtt is azt hangoztattam, hogy mindent megteszünk a siker érdekében, s az összes meccsen győzni akarunk. A csapat bebizonyította, nem a levegőbe beszéltem.

2. Sajnos nem úgy alakult az a találkozó, ahogyan szerettük volna.

3.  Ez most nem jött be, de a pozitívumokat kell nézni...

4. Arra pedig különösen büszke vagyok, hogy tényleg huszonhárom egyenértékű focistám volt a keretben. Bárkit küldtem pályára, nem kellett félnem amiatt, hogy csalódást okoz.

5. Maximálisan megbíztam a csapatomban, s azokban a játékosokban, akiket meghívtam a válogatott keretébe. Rá is szolgáltak erre, hiszen mindenki megtette, amit kértem tőle.

Hiába is tagadnánk, ez az utolsó gondolat a kedvencünk, a mágus tehát azt kérte a tanítványaitól, hogy kapjanak ki 4:0-ra a belgáktól, s azok simán hozták is az eredményt. S ezzel a dörzsölt tréner és a fiúk egész Európát átverték. Most néznek hülyén, hogy nekik miért kell tovább focizniuk.

Figyelmébe ajánljuk

Nem tud úgy tenni, mintha…

„Hányan ülnek most a szobáikban egyedül? Miért vannak ott, és mióta? Meddig lehet ezt kibírni?” – olvastuk a Katona József Színház 2022-ben bemutatott (nemrég a műsorról levett) Melancholy Rooms című, Zenés magány nyolc hangra alcímű darabjának színlapján.

Nyolcadik himnusz az elmúlásról

Egy rövid kijelentő mondattal el lehetne intézni: Willie Nelson új albuma csendes, bölcs és szerethető. Akik kedvelik a countryzene állócsillagának könnyen felismerhető hangját, szomorkás dalait, fonott hajával és fejkendőkkel keretezett lázadó imázsát, tudhatják, hogy sokkal többről van szó, mint egyszeri csodáról vagy véletlen szerencséről.

Szobáról szobára

Füstös terembe érkezünk, a DJ (Kókai Tünde) keveri az elektronikus zenét – mintha egy rave buliba csöppennénk. A placc különböző pontjain két-két stúdiós ácsorog, a párok egyikének kezében színes zászló. Hatféle színű karszalagot osztanak el a nézők között. Üt az óra, a lila csapattal elhagyjuk a stúdiót, a szín­skála többi viselője a szélrózsa más-más irányába vándorol.