A magyar kormány "visszaadta" a Krímet Ukrajnának

  • narancs.hu
  • 2023. június 4.

Külpol

Először a Századvég vezető elemzőjének csatornáján, aztán a hivatalos propagandavideóban is javították a diplomáciai incidenst okozó térképet.

Újraszerkesztett formában a magyar kormány hivatalos YouTube-csatornáján is megjelent az a „békepárti” videó, melynek előző változata komoly diplomáciai viharokat kavart a napokban – írja a 444. A felvételen olyan térkép jelent meg, amelyen az oroszok által 2014-ben annektált Krím-félszigetet nem Ukrajna részeként ábrázolták annak ellenére, hogy Magyarország hivatalosan nem ismeri el az elcsatolást, erre eddig csak Oroszország néhány közvetlen szövetségese volt hajlandó.

A térkép miatt hivatalosan is tiltakozott Ukrajna.

Az új verzió szombaton rövid időre felbukkantt a századvéges Palóc André csatornáján, majd privátra állították. Vasárnap délelőtt aztán a kormány hivatalos csatornájára is felkerült, ezzel egyidejűleg az „eredeti” változatot eltüntették.

A magyar kormány részéről magyarázatot, bocsánatkérést a 444 a cikk közzétételéig nem talált az online térben.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Testvér testvért

  • - turcsányi -

A hely és az idő mindent meghatároz: Szilézia fővárosában járunk, 1936-ban; történetünk két héttel a berlini olimpia előtt indul és a megnyitó napjáig tart.

Vadmacskák

  • SzSz

Kevés kellemetlenebb dolog létezik annál, mint amikor egy kapcsolatban a vágyottnál eggyel többen vannak – persze, a félrelépéseket, kettős életeket és házasságszédelgőket jól ismerjük, ha az elmúlt években feleannyi sorozat készült volna ezekből, akkor is kitehetnénk a „túltermelés” táblát.

Fiúk az úton

Stephen King mindössze 19 éves volt, amikor 1967-ben papírra vetette A hosszú menetelést. A sorshúzásos alapon kiválogatott és a gazdagság és dicsőség ígéretével halálba hajszolt fiatalemberek története jól illeszkedett a vietnámi háború vetette hosszú árnyékhoz.