Árvíz Bécsben

  • narancs.hu
  • 2024. szeptember 15.

Külpol

Több mint ezerszer riasztották a tűzoltókat.

Elérte az áradás az osztrák fővárost: vasárnap reggel 2,26 méter magasan állt a Bécs-folyó szintje a Kennedy-hídnál – írja Vorarlberg Online. Kora reggelre már házakat öntött el a víz, bizonyos helyeken csak csónakkal lehet közlekedni. Gerald Schimp, a tűzoltóság vezetője nem számít arra, hogy a folyó hamarosan visszahúzódna. A Penzing, a Landstrasse és a Donaustadt negyedekben megszakadt az áramszolgáltatás is, és valószínűleg hamarosan le kell állítani a metróközlekedést.

Az elmúlt órákban több mint 1100 alkalommal riasztották a tűzoltókat Bécs területén: részben a csapadék, másrészt a vihar miatt. A tűzoltóknak kidőlt fákat kellett eltávolítani a vihar után. A város déli részén fekvő Singbachban még nem okoz gondot a vízállás.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Két óra X

Ayn Rand műveiből már több adaptáció is született, de egyik sem mutatta be olyan szemléletesen az oroszországi zsidó származású, ám Amerikában alkotó író-filozófus gondolatait, mint a tőle teljesen független Mountainhead.

Megtörtént események

  • - turcsányi -

A film elején megkapjuk az adekvát tájékoztatást: a mű megtörtént események alapján készült. Első látásra e megtörtént események a 20. század második felének délelőttjén, az ötvenes–hatvanas évek egymásba érő szakaszán játszódnak, a zömmel New York-i illetékességű italoamerikai gengsztervilág nagyra becsült köreiben.

Élet-halál pálinkaágyon

Óvodás korunktól ismerjük a „Hej, Dunáról fúj a szél…” kezdetű népdalt. Az első versszakban mintha a népi meteorológia a nehéz paraszti sors feletti búsongással forrna össze, a második strófája pedig egyfajta könnyed csúfolódásnak tűnik, mintha csak a pajkos leánykák cukkolnák a nyeszlett fiúcskákat.