Az ír miniszterelnök partnere társaságában találkozott a híresen homofób Mike Pence alelnökkel

  • narancs.hu
  • 2019. március 15.

Külpol

Volt nagy mosolygás. És míg az ír miniszterelnök a szabadságról beszélt a találkozó alkalmával a média előtt, addig Pence írországi kötődéseiről mesélt.

Leo Varadkar ír miniszterelnök csütörtökön partnerével, Matthew Barrett-tel együtt találkozott Mike Pence amerikai alelnökkel Washingtonban – írja a Business Insider.

Mindez csak azért számít eseménynek, mert a konzervatív, híresen homofób Pence számos alkalommal egyértelműen ellenezte az azonos neműek házasságát. Komoly kritikát kapott az LMBTQ közösségektől.

Mikor Varadkar az elmúlt évben az Egyesült Államokban járt, zárt ajtók mögött, úgy tudni, már beszélt Pence alelnökkel az LMBTQ- jogok kérdéséről. Akkor az alelnök és felesége biztosította az ír miniszterelnököt, hogy a jövőben szívesen látják partnerével együtt otthonukban.

Varadkar most ezzel a felajánlással élve látogatott el Washingtonba.

A sajtó előtt az ír miniszterelnök többek között arról is beszélt, milyen változások történtek a hagyományokat tartó, katolikus országában az eltérő szexuális orientációjú emberek elfogadása terén.

Varadkar elmondta, hogy bár Írországban nőtt fel (indai származású), mindig lenyűgözte az amerikai politika, amely arra ösztönözte, hogy higgyen a politika jótevő hatalmában.

Megjegyezte, olyan időkben nőtt fel Írországban, mikor nem vállalhatta fel másságát, mert azzal törvényt sértett volna. Mára azonban minden megváltozott. Írország miniszterelnökeként nem számít a neme, kora (bár ő az ország legfiatalabb miniszterelnöke), származása, vallási hovatartozása, szexuális beállítottsága. De Varadkar kiemelte, nem Írország az egyetlen olyan ország, ahol mindez lehetséges, ahol számít a szabadság.

Mike Pence ezzel szemben kerülte, hogy az LMBTQ-jogokról beszéljen. Írországi családi kötődéseit emelte ki.

Leo Varadkar on Twitter

Vice President Mike Pence invited me and Matt to his home at the Naval Observatory this morning. It's great to be back here for a really warm reception.

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.