Betiltja a Vatikán a tetoválást és a piercinget

  • narancs.hu
  • 2024. július 3.

Külpol

A Vatikán személyzetének új szabályoknak kell megfelelnie a továbbiakban.

A továbbiakban nem lehet tetoválása és piercingje a Szent Péter bazilika ellátásáért felelős Fabbrica di San Pietro dolgozóinak. Az új szabályzatot június 29-én adta ki a Vatikán, a bazilika kommunikációs vezetője hétfőn azt nyilatkozta a Reutersnek, hogy korábban már létező normákat foglal írásba, és az illemszabályok betartatása miatt szükséges.

A hétvégén közzétett rendelet azt is előírja, hogy a személyzetnek az egyház tanítása szerinti példamutató vallási és erkölcsi magatartást kell tanúsítania, beleértve a magán- és családi életet is.

A rendelkezések összesen mintegy 170 laikus alkalmazottra vonatkoznak.

Ferenc Pápa még 2018-ban beszélt a tetoválásokról, az alapján ez nem az ő ötlete volt, ugyanis azt mondta, segíthetnek a papoknak kapcsolódni a fiatalok kultúrájához, és nem kell tőlük félni.

 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

„Boldog békeévek”

A több mint kétszáz műtárgyat felvonultató kiállítás fókuszában a szecessziós plakátművészet és reklámgrafika áll, a magyar művészetnek az az aranykora, amikor összhangba került a nyugati művészeti törekvésekkel, radikálisan modernizálva a kiegyezést követő évtizedek (fél)feudalista, konzervatív, a historizmus béklyóiba zárt világát.

Nem tud úgy tenni, mintha…

„Hányan ülnek most a szobáikban egyedül? Miért vannak ott, és mióta? Meddig lehet ezt kibírni?” – olvastuk a Katona József Színház 2022-ben bemutatott (nemrég a műsorról levett) Melancholy Rooms című, Zenés magány nyolc hangra alcímű darabjának színlapján.

Nyolcadik himnusz az elmúlásról

Egy rövid kijelentő mondattal el lehetne intézni: Willie Nelson új albuma csendes, bölcs és szerethető. Akik kedvelik a countryzene állócsillagának könnyen felismerhető hangját, szomorkás dalait, fonott hajával és fejkendőkkel keretezett lázadó imázsát, tudhatják, hogy sokkal többről van szó, mint egyszeri csodáról vagy véletlen szerencséről.

Szobáról szobára

Füstös terembe érkezünk, a DJ (Kókai Tünde) keveri az elektronikus zenét – mintha egy rave buliba csöppennénk. A placc különböző pontjain két-két stúdiós ácsorog, a párok egyikének kezében színes zászló. Hatféle színű karszalagot osztanak el a nézők között. Üt az óra, a lila csapattal elhagyjuk a stúdiót, a szín­skála többi viselője a szélrózsa más-más irányába vándorol.

Séta a Holdon

A miniszterelnök május 9-i tihanyi beszédével akkora lehetőséget kínált fel Magyar Péternek a látványos politikai reagálásra, hogy az még a Holdról is látszott.