Bevándorlóként spanyol városokba érdemes költözni

  • narancs.hu
  • 2022. december 4.

Külpol

Vajon melyik város a legjobb a bevándorlóként? Európa lenyomja a többi kontinenst? Igen is meg nem is.

Elkészült az InterNations idei felmérése a külföldre kivándorlók körében, ami alapján összeállt a friss lista, hogy melyek a legjobb és legrosszabb városok a világon a kiköltözők számára, írja a Portfolio.hu a Bloombergre hivatkozva. Az Expact City Ranking 2014 óta mutatja be a kivándorlók véleménye alapján összeállított listát – Budapest nem szerepel az ötvenes listán.

Az idén Valencia végzett az első helyen, mert jó a klíma, a helyiek kedvesek és munkát is lehet vállalni. Az első tízben ott van még Madrid is, Barcelona pedig a 14., vagyis Spanyolországban ezek szerint egész jó lehet külföldiként boldogulni. A listát az életkörülmények, az árak, az emberi környezet és a munkalehetőségek alapján állították össze. Ezek alapján olyan kellemes városok, mint Milánó vagy Franfurt meglehetősen hátra kerültek, a drágaság és Milánó esetében a körülményes munkavállalás miatt.

Az első öt város Valencia, Mexikóváros, Dubaj, Lisszabon és Madrid, az utolsó öt pedig Hongkong, Isztambul, Párizs, Frankfurt és Johannesburg. Az egyes részterületeken természetesen más és más az első helyezett, így például munkát vállalni Koppenhágában a legjobb, a digitalizáció Tallinnban, az emberek viszont Mexikóvárosban a legbarátságosabbak. A teljes felmérést itt lehet böngészni.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Céltalan poroszkálás

A két fivér, Lee (Will Poulter) és Julius (Jacob Elordi) ígéretet tesznek egymásnak: miután leszereltek a koreai háborús szolgálatból, a veteránnyugdíjukból házat vesznek maguknak Kalifornia dinamikusan növekvő elővárosainak egyikében.

Autósmozi

  • - turcsányi -

Vannak a modern amerikai mitológiának Európából nézvést érthető és kevésbé érthető aktorai és momentumai. Mindet egyben testesíti meg a Magyarországon valamikor a nyolcvanas években futó Hazárd megye lordjai című, s az Egyesült Államokan 1979 és 1985 között 146 részt megérő televíziós „kalandsorozat”, amely ráadásul még legalább három mozifilmet is fialt a tengerentúli közönség legnagyobb örömére, s Európa kisebb furcsálkodására.

Húsban, szőrben

Mi maradt élő a Pécs 2010 Európa Kulturális Fővárosa programból? Nem túl hosszú a sor. A Tudásközpont és a Zsolnay Örökségkezelő Nkft. kulturális intézményei: a Zsolnay Negyed és a Kodály Központ, és a Zsolnay Negyedben az eleve kiállítótérnek épült m21 Galéria, amelynek mérete tekintélyes, minősége pedig európai színvonalú.

Rémek és rémültek

Konkrét évszám nem hangzik el az előadásban, annyi azonban igen, hogy negyven évvel vagyunk a háború után. A rendszerbontás, rendszerváltás szavak is a nyolcvanas éveket idézik. (Meg egyre inkább a jelent.)

Az igazságnak kín ez a kor

A családregény szó hallatán rendre vaskos kötetekre gondolunk, táblázatokra a nemzedékek fejben tartásához, eszünkbe juthat a Száz év magány utolsó utáni oldalán a kismillió Buendía szisztematikus elrendezése is.

Kultúrnemzet

„A nemzetgazdasági miniszter úr, Varga Mihály 900 millió forintot biztosított ennek az épületnek a felújítására – nyilván jó összeköttetésének köszönhetően. Lám, egy nemzeti kormányban még a pénzügyminiszter is úgy gondolja, hogy a kultúra nemcsak egy sor a magyar költségvetésben, hanem erőforrás, amelynek az ország sikereit köszönhetjük.”

„Így változik meg a világrend”

Miért tört előre a populista jobboldal a nyugati világban, és hogyan alakította át Kelet-Európát? Milyen társadalmi változások, milyen félelmek adták a hajtóerejét, és milyen tartalékai vannak? És a liberális demokráciának? A tájhaza egyik legeredetibb politikai gondolkodóját kérdeztük.