Puccsal vádolta az Egyesült Államokat Oroszország nagykövete szombaton az ENSZ Biztonsági Tanácsában Venezuela ügyében, míg az Egyesült Államok az ellenzéki Juan Guaidó ideiglenes venezuelai államfőként való elismerését sürgette.
Vaszilij Nyebenzja orosz nagykövet azt mondta, az Egyesült Államok és szövetségesei el akarják mozdítani a hivatalban lévő államfőt, Nicolás Madurót a hatalomból. A diplomata azt hangoztatta, hogy a Biztonsági Tanácsnak nincs joga megvitatni a venezuelai helyzetet, amely szerinte nem veszélyezteti a nemzetközi békét és biztonságot, és az ország belügye.
A diplomata amerikai nagykövetnek szegezte a kérdést, hogy tervez-e az Egyesült Államok katonai beavatkozást Venezuelában. Mike Pompeo nem adott egyenes választ, azt mondta, nem bocsátkozik találgatásokba a jövőt illetően.
A venezuelai külügyminiszter szintén azzal vádolta az Egyesült Államokat, hogy "ő áll az államcsíny élén" Venezuelában.
"Nem követi, hanem diktálja" az eseményeket, a feltételeket, és nemcsak a venezuelai ellenzék, hanem szatellitállamai számára is - közölte Jorge Arreaza, aki szerint az Egyesült Államok Venezuela-politikája durva beavatkozás.
Reagált az egyes európai országok által szombaton adott ultimátumra is, és határozottan visszautasította a felszólításokat, hogy Venezuelában nyolc napon belül írjanak ki választásokat.
Venezuelai válság: a német, a francia és a spanyol kormány elismeri Juan Guadiót ideiglenes államfőként
Abban az esetben, ha nyolc napon belül nem írnak ki tiszta és demokratikus választásokat. A három ország szombaton jelentette be, hogy a jelenlegi elnök, Nicolás Maduro helyett elismerik ideiglenes államfőként az ellenzéki többségű venezuelai parlament elnökét Juan Guadiót, ha nyolc napon belül nem írnak ki választásokat a dél-amerikai országban.
Mike Pompeo amerikai külügyminiszter rámutatott: elnökként Nicolás Maduro elnyomta a venezuelai népet, éhezésre és arra kárhoztatta, hogy tömegével hagyják el az országot, ami destabilizálja a térséget.
A Maduro-kormányzatot "törvénytelen maffiaállamnak" nevezte, és a Venezuelában tapasztalható mélyszegénységre és a szolgáltatások, köztük a kórházi ellátás összeomlására utalva hozzáfűzte, hogy a "szocialista kísérlet a gazdaság összeomlásához vezetett".