Elhunyt Donald Trump öccse, Robert Trump

  • narancs.hu
  • 2020. augusztus 16.

Külpol

Az elnök úgy fogalmazott, nemcsak a testvére, hanem a legjobb barátja volt.

Donald Trump amerikai elnök közölte, hogy öccse, Robert Trump elhunyt szombat este, egy nappal azután, hogy meglátogatta őt egy New York-i kórházban. „Nehéz szívvel osztom meg a hírt, hogy csodálatos fivérem, Robert csendesen elhunyt ma este. Nemcsak a testvérem volt, a legjobb barátom is” – fogalmazott nyilatkozatában az elnök, hozzátéve, hogy emlékét örökre megőrzi szívében.

Robert Trump, aki 71 évével három évvel volt fiatalabb bátyjánál, 1948-ban született, s a Trump-vállalatbirodalom ingatlanvállalkozásait irányította. Bátyja elkötelezett híve és védelmezője volt. Nemrégiben bírói úton akarta megakadályozni unokahúga, Mary Trump családról írt könyvének megjelentetését. Halálának okát nem közölték.

Pénteki sajtóértekezletén Donald Trump sem kívánt kitérni a részletekre. Csak annyit mondott: öccse „nehéz perceket él át”. Az ABC televízió értesülései szerint Robert Trumpot júniusban egyszer már kórházba szállították, s a New York Manhattan negyedében lévő híres Mount Sinai kórházban egy héten keresztül ápolták az intenzív osztályon.

Az elnök egy munkatársa szerint Donald Trump várhatóan ott lesz majd öccse temetésén, bár újraválasztási kampánya keretében a következő napokban négy, a kampány szempontjából nagy jelentőségű államot is felkeres. (MTI)

Figyelmébe ajánljuk

Gombaszezon

Michelle a magányos vidéki nénik eseménytelen, szomorú életét éli. Egyetlen barátnőjével jár gombászni, vagy viszi őt a börtönbe, meglátogatni annak fiát, Vincent-t.

Világító árnyak

A klasszikus balett alapdarabját annak leghíresebb koreográfiájában, az 1877-es Marius Petipa-féle változatában vitte színre Albert Mirzojan, Ludwig Minkus zenéjére.

„A lehetőségek léteznek”

Úgy tűnik, hogy az emberi történelem és politika soha nem fog megváltozni. Kőbalta, máglyán égő „eretnekek”, százéves háborúk, gulágok… Vagy­is mi sohasem fogunk megváltozni. Reménytelen.

Taxival Auschwitzba

Idén áprilistól a francia közszolgálati televízió közel kilenc­órányi dokumentumfilm-folyamban mutatta be azt a három történelmi pert, amelyek során 1987 és 1998 között a náci kollaboráns Vichy-rezsim egykori kiszolgálóinak kellett számot adniuk bűneikről. A három film mindegyike más-más oldalról mutatja be a megszállás időszakát. A YouTube-on is hozzáférhető harmadiknak van talán a leginkább megszívlelendő tanulsága.

Lábujjhegyen

A hízelgéseknek, a geopolitikai realitásoknak és a szerencsének köszönhetően jól zárult a hágai NATO-csúcs. Azonban az, hogy a tagállamok vezetői jól tudják kezelni az Egyesült Államok elnökének egóját, nem a transzatlanti kapcsolatok legszilárdabb alapja.

Milliókat érő repedések

Évekig kell még nézniük a tátongó repedéseket és leváló csempéket azoknak a lakóknak, akik 2016-ban költöztek egy budafoki új építésű társasházba. A problémák hamar felszínre kerültek, most pedig a tulaj­donosok perben állnak a beruházóval.

Egyenlőbbek

Nyilvánosan megrótta Szeged polgármestere azokat a képviselőket – köztük saját szövetségének tagjait –, akik nem szavazták meg, hogy a júliustól érvényes fizetésemelésük inkább a szociális alapba kerüljön. E képviselők viszont azt szerették volna, hogy a polgármester és az alpolgármesterek bérnövekménye is közcélra menjen.

Pillanatnyi nehézségek

Gyors viták, vetélkedő erős emberek, ügynöközés és fele-fele arányban megosztott tagság: megpróbáltuk összerakni a szép reményekkel indult, de a 2026-os választáson a távolmaradás mellett döntő liberális párt történetét.

Kovács Gergő: „Igyekszünk, hogy a jelöltállítással kevésbé kavarjunk be, de ettől mi még elindulunk”

A Kutyapárt társelnöke egy éve vezeti a főváros egyik elit budai kerületét, közben rendszeresen részt vesz a Fővárosi Közgyűlés néha szürreális keretek közt zajló munkájában. Erről, no meg a Kutyapárt önálló indulásáról, a fővárosi költségvetés nehéz megszületéséről, és persze a Pride tapasztalatairól is beszélgettünk.