Észak-Koreai drónok hatoltak be Dél-Korea légterébe

Külpol

A drónok megsemmisítésére kiküldött egyik dél-koreai KA-1 vadászgép lezuhant, egyelőre ismeretlen okból.

A dél-koreai vezérkari főnökök szerint több, pilóta nélküli észak-koreai drón lépte át a Korea-közi határt. Ez az első alkalom 2017 óta, hogy észak-koreai drónok megsértették Dél-Korea légterét. Az észak-koreai drónok a határmenti Kjonggi tartománynál léptek dél-koreai légtérbe. Ebben a tartományban található a főváros, Szöul is.

A drónokat Gimpóban, Kanghvado-szigeten és Pajuban észlelték, emiatt közel egy órára felfüggesztették a Szöul közelében található Gimpo és Incshon nemzetközi repülőtereken a járatok fogadását. Dél-Korea először figyelmeztető lövéseket adott le a drónokra, majd az időközben levegőbe emelkedett vadászgépek és harci helikopterek parancsot kaptak a drónok megsemmisítésére. Azt egyelőre nem tudni, hogy a drónokon van-e fegyver és hogy a behatolók közül mennyit sikerült lelőni.

Bevetés közben a dél-koreai légierő egy KA-1 repülőgépe egyelőre ismeretlen okok miatt lezuhant Szöultól mintegy 140 kilométerre keletre. Mindkét pilóta életben van. A hétfői incidens három nappal azután történt, hogy Dél-Korea bejelentette: Észak-Korea két rövid hatótávolságú ballisztikus rakétát, öt nappal korábban pedig ugyancsak két, közepes hatótávolságú ballisztikus rakétát lőtt ki legújabb fegyvertesztjei részeként.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Az Amerika–EU-vámalku tovább nyomhatja a magyar gazdaságot

Noha sikerült megfelezni az EU-t fenyegető amerikai vám mértékét, a 15 százalékos általános teher meglehetősen súlyos csapást mérhet az európai gazdaságokra, így a magyarra is. A magyar kormány szerint Orbán Viktor persze jobb megállapodást kötött volna, de a megegyezés az orosz gázimportra is hatással lehet. 

Megjött Barba papa

A Kőszegi Várszínház méretes színpada, több száz fős nézőtere és a Rózsavölgyi Szalon intim kávéház-színháza között igen nagy a különbség. Mégis működni látszik az a modell, hogy a kőszegi nagyszínpadon nyáron bemutatott darabokat ősztől a pesti szalonban játsszák. 

Gyógyító morajlás

Noha a szerző hosszú évek óta publikál, a kötet harminckét, három ciklusba rendezett verse közül mindössze három – a Vénasszonyok nyara után, a Hidegűző és A madár mindig én voltam – jelent meg korábban. Maguk a szövegek egységes világot alkotnak. 

Elmondható

  • Pálos György

A dán szerzőnek ez a tizedik regénye, ám az első, amely magyarul is olvasható. Thorup írásainak fókuszában főként nők állnak, ez a műve is ezt a hagyományt követi. A történet 1942-ben, Dánia német megszállása után két évvel indul.

Gyulladáspont

Első ránézésre egy tipikus presztízskrimi jegyeit mutatja Dennis Lehane minisorozata: ellentétes temperamentumú nyomozópáros, sötétszürke tónusok, az Ügy, a magánélet és a lassacskán feltáruló múltbeli traumák kényelmetlen összefonódásai.