Georgia: Az elmúlt órák legnagyobb eseménye az volt, hogy Joe Biden ha nagyon szorosan is, de átvette a vezetést a déli államban. Ez azért is jelentős fejlemény, mert Bill Clinton 1992-es győzelme óta nem nyert itt demokrata elnökjelölt.
Az Atlanta környéki szavazatok számolásával azonban most Biden vezet, előnye péntek kora délután valamivel ezer voks fölött van. Ez várhatóan még nőni fog a következő órákban a további levélszavazatokkal, de nem valószínű, hogy ahhoz elég lesz, egyértelmű győztest lehessen az államban még ma hirdetni. Hátra van még ugyanis a tengerentúli – többek között katonák által leadott – szavazatok egy részének számolása, ezek még ma estig beérkezhetnek. Az utolsó információk szerint mintegy nyolcezer ilyen vissza nem küldött levél van, de nem egyértelmű, hogy mennyit adtak valóban postára, illetve, hogy valójában milyen arányban oszlanának meg. (A katonaság hagyományosan konzervatívabb, de az, hogy Donald Trump lúzernek nevezte a hazájukért életüket adó katonákat, talán nem kedvez a hivatalban lévő elnöknek.)
Szintén várni kell még az úgynevezett „ideiglenes" szavazatok megszámolására: ezeket a választás napján azok adják le, akiknek a voksolás helyszínén nem sikerült hitelt érdemlően bizonyítani a részvételi jogosultságot. Ezek általában még szoktak valamennyi demokrata szavazatot hozni (mivel a különböző kisebbségek felülreprezentáltak az ilyen vitatott szavazatok között), de idén ez is jóval kevésbé egyértelmű a választásnapi szavazatok erősen republikánus iránya miatt. A valószínűbb forgatókönyv így is az, hogy Biden előnye megmarad Georgiában, de várhatóan bőven a 0,5 százalékos határon belül lesz, így újraszámlálás kezdeményezhető.
Pennsylvania: Bár amerikai idő szerint éjszaka nem frissültek az eredmények, reggel egyedül Philadelphia szavazatainak számolásával Joe Biden átvette a vezetést. Várhatóan itt lesz leghamarabb egyértelmű a kép, és egyedül Pennsylvania 20 elektori szavazata bebiztosíthatja Biden elnökségét. Jelenleg az előnye mintegy 5600 szavazat, de ez várhatóan tovább bővül, hiszen mintegy 130 ezer pennsylvaniai szavazat hiányzik – ezeket lényegében mind levélben adták le, és az eddigi tapasztalatok alapján jelentős arányban Biden felé húznak.
Arizona: A Fox News és az AP már a választás éjjelén Bident hirdette ki győztesnek, de itt pont fordított a tendencia, mint Pennsylvaniában és Georgiában. Ez azért lehet így, mert Arizonában a levélszavazás jóval bevettebb és kevésbé átpolitizáltabb szokás, mint más helyeken, így rengeteg republikánus is élt vele – ráadásul a Bidennek kedvező, korán leadott levélszavazatokkal kezdték a számolást, miközben az utolsó pár napban elküldött szavazatok inkább a személyes szavazás eredményére hasonlítanak.
A magyar idő szerint csütörtökről péntekre közölt eredményekkel Biden előnye 47 ezer szavazatra csökkent – viszont Trump valamivel a korábbi tendenciánál lassabban dolgozza le a különbséget. Még közel 200 ezer számolásra váró voks lehet: túlnyomó többségben a Phoenixet is tartalmazó Maricopa megyéből, ahol Trump ugyan farag a hátrányából, de egyelőre a volt alelnök vezet. A végeredmény nehezen megjósolható: a megmaradt szavazatoknak legalább 62-63 százalékát kéne Trumpnak vinnie, hogy visszahozza Arizonát, és az utolsó frissítések alapján valamivel ez alatt teljesít.
Nevada: Más államokkal szemben Nevada csak meghatározott időpontokban közöl frissítéseket, legközelebb pénteken, magyar idő szerint este 7 óra tájban. De nincs semmi ok azt gondolni, hogy Biden elvesztené a jelenlegi 11-12 ezer voks körüli előnyét, sőt, várhatóan növeli azt: nagyjából 60 ezer szavazat maradt az állam lakosságának közel háromnegyedét kitevő Clark megyéből (Las Vegasból és környékéről), ezek pedig eddig inkább a volt alelnöknek kedveztek.
Észak-Karolina: Jövő hétig még várják a választás napján postára adott szavazatok beérkezését, de új eredményeket addig már nem közölnek. Jelenleg Trump előnye másfél százalékpont körül van, és valószínűleg ez elég az állam megtartásához.
Alaszka: Alaszka egyáltalán nem közölte még a levélszavazatok eredményét, és jövő hétig nem is lesz frissítés. Trump győzelme így is valószínűsíthető, de a 3 elektori szavazatot adó állam kimenetele nem fogja már a végeredményt befolyásolni. Izgalmasabb lehet esetleg az állam szenátusi helyéért folyó verseny, de ott is a republikánus győzelem az esélyesebb.
A szenátus: Ha Alaszka a republikánusok irányába hajlik, és ha Észak-Karolinában sincs jelentős változás, akkor a republikánusok 50 szenátusi hely megtartására már biztosan számíthatnak. A többség azonban várhatóan január elejéig kérdéses marad: Georgiában ugyanis a szavazatok több mint ötven százaléka kell a győzelemhez, emiatt pedig jelenleg az a valószínű, hogy január 5-én két második fordulót is rendeznek (mert egy lemondás miatt itt egy extra megüresedés is volt). Ha a republikánusok mindkettőt elvesztenék, akkor egy 50:50 arányban megosztott szenátus Kamala Harris esetleges alelnöki szavazatával átbillenhetne a demokraták felé. Nem kizárt tehát, hogy Joe Biden várható beiktatása előtt két héttel a világ figyelme újra Georgiára irányul.