Japán is az orwelli disztópia útjára lépett

  • narancs.hu
  • 2019. június 28.

Külpol

A vezető közösségi oldaluk is pontozni akarja a felhasználók szociális skilljeit.

Úgy tűnik Kína mellett már Japánba is betört a futurisztikus képzet, hogy a felhasználókat szociális skillek alapján feltérképező mesterséges intelligenciák kapcsolódjanak a közösségi oldalakhoz - írja a Fast Company.

A Line, Japán domináns közösségi portálja,  indít útjára egy új fejlesztést: a Line Score egy mesterséges intelligenciát használó alkalmazás, amely szociális pontokat rendel a felhasználóihoz. Attól függően, hogy ki milyen erős pontokkal rendelkezik, férhet hozzá speciális ajánlatokhoz, lehetőségekhez, amelyeket értelemszerűen az alacsonyabb szociális skillekkel felbélyegzett felhasználó nem érhet el.

A Line Score nem lesz kötelező, hanem csak választható lehetőség - hivatkoznak rá, és a cég szerint szigorúan őrzik majd az adatokat, 3. felhasználó részére nem adják ki.

A nagy fal füle

A technológiai konferenciák fontos hívószavai a big data, a gépi tanulás, a mesterséges intelligencia és a kiterjesztett valóság, vagyis az AR. Kína pont ezekből épít újfajta totalitárius államot.

Figyelmébe ajánljuk

Majdnem Magyarországon találták fel a hormonális fogamzásgátlást

A magyar gyógyszeriparban már az 1930-as években eljutottak a hormonális fogamzásgátlás lehetőségéhez, a korabeli magyar társadalom azonban nem volt fogékony az ötletre. Ennek ellenére magyaroknak is köszönhető a tabletta feltalálása. Két magyar cég és két magyar ember három története a huszadik század sűrű és komor eseményeinek desztillátuma.

Luxus a köbön

  • narancs.hu

A francia Riviérán az ötcsillagos Four Seasons Hotelben szállt meg Rogán Antal és felesége – ide mindenképp indokolt volt  a "120 milliós tasi".