Kihallgatták a Libanonban felrobbant csipogók magyar közvetítőjének munkatársát Tajvanon

  • narancs.hu
  • 2024. szeptember 21.

Külpol

A BAC Consultingnak volt egy irodája Tajpejben. 

Kihallgatta a helyi rendőrség a BAC Consulting Kft. tajvani képviselőjét a Libanonban felrobban személyhívók ügyében – írja a China Times alapján a hvg.hu.

A csipogók tajvani licence-tulajdonosa, a Golden Apollo elnöke csütörtökön beszélt a BAC Consulting helyi irodájáról: mint mondta, felhívta a cég képviselőjét, akit számon kért, amiért „megölik” őt a tevékenységével, ellehetetlenítik az üzletét. A rendőrség átkutatta a Golden Apollo és a BAC Consulting négy irodáját Tajpejben, szállítmányozási nyilvántartásokat és szerződéseket foglaltak le. Mint kiderült, a a BAC Consulting személyhívóként 15 dollárt fiezetett a Golden Apollo lincence-ért.

Ugyancsak csütörtökön hallhatták ki Vu Jücsent, a BAC Consulting kapcsolattartóját. A nő két órát töltött a rendőrségen, újságírók kérdésére viszont nem válaszolt.

Mint ismert, kedden több ezer, szerdán több száz walkie-talkie és csipogó robban fel Libanon-szerte, melyek a Hezbollah fegyvereseihez tartoztak. Az akció harminhét halálos áldozattal járt, háromezren pedig megsérültek. A támadást az izraeli titkosszolgálat követhette el.

A detonáció forrásai, a személyes kommunikátorok a Gold Apollo gyártmányai. A több ezer csipogót a Hezbollah milícia rendelte meg a vállalattól. Több lap szerint a tajvani cég licence alapján egy budapesti cég, a BAC Consulting Kft. készítette és forgalmazta a készülékeket.  A Gold Apollo emiatt közleményt adott ki, amely arról szól, tényleg adtak engedélyt együttműködési szerződés keretében a BAC Consulting Kft.-nek arra, hogy bizonyos régiókba szánt termékeknél használja a Gold Apollo márkajelzését, de az AR-294-es személyhívók tervezése és gyártása kizárólag a magyarországi cég felelőssége. Eleve a magyar cég jelentkezett azzal, hogy gyártaná ezt a csipogót.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Méltó zárás: Chappell Roan a Szigeten

  • - minek -

A 27 éves korára magát érett, kiforrott előadóként megmutató Chappell Roan több volt, mint puszta ígéret: az amúgy is a Sziget lineupjának egyik legaktuálisabb, -naprakészebb és legjobban várt előadója bőségesen megfelelt a várakozásoknak.

Buli a reggeli felfrissüléstől kifulladásig – így látják az idei Szigetet a Narancs fotósai

  • narancs.hu

Meglepő fesztiválszettek, fényes nappal is csapató bulizók, rengeteg por, a koncerten épp elénk beálló ismeretlen, neonfényekkel kivilágított ösvények, napközbeni workshopok, esti koncertek, hajnalig tartó bulik és sakk a WC-ben – a Sziget az idén is pont ugyanolyan őrült, mint a korábbi években. Mutatjuk a Narancs fotósainak legjobb képeit az idei fesztiválról!