A Kreml szerint Magyarország nem destruktív

  • narancs.hu
  • 2024. szeptember 21.

Külpol

Listázták az orosz értékekkel szembemenő országokat, az európai államok közül csak kettő nem szerepel a felsorolásban.

Mihail Misusztyin orosz miniszterelnök jóváhagyta az orosz szellemi és erkölcsi értékekkel ellentétes, romboló magatartást tanúsító országok listáját. Ezen 47 ország és terület szerepel, amelyek „olyan politikát folytatnak, amely destruktív neoliberális ideológiai hozzáállást erőltet, amely ellentmond a hagyományos orosz szellemi és erkölcsi értékeknek”.

Mint arról a 444 beszámol,

a listán ott az USA, az Egyesült Királyság, Japán és az összes uniós tagállam – kivéve Szlovákiát és Magyarországot.

A szövegbe nem lehetett beleírni a Kreml által is gyakran emlegetett keresztény értékeket, mert Törökországot ki akarták hagyni az ellenségek listájából. Az orosz állami hírügynökség, a TASSZ „úgy értesült”, hogy a lista azon elnöki rendelethez készült, amely humanitárius segítséget nyújtana bizonyos külföldieknek  – azoknak, akik a politikai ellenfeleit legyilkoló Kreml „szellemi és erkölcsi értékeit” vallják.

Moszkvának amúgy van egy külön listája a „barátságtalan országokról”, azon még rajta vagyunk, mert Orbán Viktor mindig megszavazza az egyébként általa ellenzett szankciókat – írja a lap.

 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

A bűn nyomora és a nyomor bűne Vadkeleten

Hogy milyen nyomor vezethet el a bűnhöz, amelyben csak némi élelmet vagy egy fél minimálbért sikerül zsákmányolni? Kik az áldozatok és miért hallgatnak? A leszakadó kistérségek sajnos kiváló terepet jelentenek, hogy egy pillantást vessünk a kétségbeejtő helyzetre.

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.