Meghalt a betoncsőbe esett vietnami kisfiú

  • Narancs.hu/MTI
  • 2023. január 4.

Külpol

Vashulladékot keresett a hídépítésnél.

Életét vesztette szerdán az a vietnami kisfiú, aki három napja egy hídépítkezésen egy földbe süllyesztett, 35 méter hosszú betoncső szűk nyílásán keresztül a mélybe esett – közölték a vietnami hatóságok.

A vietnami média szerdán arról számolt be, hogy a Nam nevű kisfiú kiszabadítására tett erőfeszítések nem jártak sikerrel, megállapították, hogy már nem él.

A betoncsőbe esett gyereket csaknem száz órán keresztül próbálták kiszabadítani. Korábban Pham Minh Chinh vietnami kormányfő az országos mentőszolgálatot is arra utasította, hogy segítsenek a helyi mentőcsapatnak.

A mentőalakulatok továbbra is a holttest kiszabadításán fáradoznak, hogy a kisfiút el lehessen temetni – mondta a déli Dong Thap tartomány elnökhelyettese, Doan Tan Buu.

A fiú szombaton esett a 25 centiméter átmérőjű résbe a Mekong deltájánál fekvő tartomány egy hídépítkezésén, ahol társaival vashulladékot keresett.

 
 
 Gépekkel próbálták kimenteni a betoncsőbe esett vietnami kisfiút Dong Thap tartományban, egy híd építésénél. A fotó kedden készült. Fotó: MTI/EPA/VIETNAM NEWS AGENCY

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

És meghalni a gyönyörtől

„A fájdalom politikai kérdés, a gyönyör politikai kérdés” – okítja a haldokló Mollyt (Michelle Williams) egy gyönyörű leszbikus (Esco Jouléy), aki egy személyben radikálisan szabad szexuális felfedező és empatikus szociális munkás is.

Végtére is a gyerek az első

Lehet-e hazugságra építeni értelmes életet, főleg másokét, a családtagjainkét, a gyerekünkét? Persze kizárólag az ő érdekükben! Van-e olyan érdek, ami fontosabb, mint az igazság?

Kísérleti fizika

Öveges József fizikus, piarista szerzetes, tanár, mondhatni mé­dia­­sztár volt a hatvanas–hetvenes években. Közvetlen stílusban, élvezetesen előadott ismeretterjesztő előadásai és a közben bemutatott kísérletek tették ismertté.