Meghalt a Reuters egy munkatársa egy ukrajnai szállodát ért rakétatámadásban

  • narancs.hu
  • 2024. augusztus 26.

Külpol

Volodimir Zelenszkij szerint az oroszok tudatosan rombolták le az egyszerű szállodát.

Ryan Evans biztonsági tanácsadó, az ukrajnai háborúról tudósító Reuters csapat tagja meghalt, míg két Reuters-újságíró megsebesült a kelet-ukrajnai Kramatorszk városában, miután egy szállodát rakétatámadás ért. A Reuters közleménye szerint szombaton rakéta csapódott be a Hotel Sapphire szállodába, ahol egy hatfős csapatuk tartózkodott.

 
Ryan Evans 

A két újságírót kórházban ápolják, egyikük súlyosan megsérült. A stáb további három tagja is a szállodában volt a rakéta becsapódásakor, ők a hírügynökség szerint biztonságban vannak. „Sürgősen további információkat keresünk a támadásról, többek között a kramatorszki hatóságokkal együttműködve, és támogatjuk kollégáinkat és családjaikat” - közölték.

Evans, az egykori brit katona 38 éves volt. 2022 óta dolgozott a Reutersnél, ahova a világ minden tájáról adott biztonsági tanácsokat újságíróknak.

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök azt mondta, hogy a szállodát egy orosz Iszkander rakéta találta el, egy ballisztikus rakéta, amely akár 500 kilométeres távolságra is ütőképes. „Egy közönséges városi szállodát rombolt le az orosz Iszkander. A csapás teljesen tudatos, célzott és átgondolt volt” – mondta vasárnap esti beszédébena politikus, aki részvétét nyilvánította az áldozat családjának.

Az orosz védelmi minisztérium nem reagált. A Reuters nem tudta függetlenül ellenőrizni, hogy a szállodát eltaláló rakétát tényleg Oroszország lőtte-e ki.

 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Céltalan poroszkálás

A két fivér, Lee (Will Poulter) és Julius (Jacob Elordi) ígéretet tesznek egymásnak: miután leszereltek a koreai háborús szolgálatból, a veteránnyugdíjukból házat vesznek maguknak Kalifornia dinamikusan növekvő elővárosainak egyikében.

Autósmozi

  • - turcsányi -

Vannak a modern amerikai mitológiának Európából nézvést érthető és kevésbé érthető aktorai és momentumai. Mindet egyben testesíti meg a Magyarországon valamikor a nyolcvanas években futó Hazárd megye lordjai című, s az Egyesült Államokan 1979 és 1985 között 146 részt megérő televíziós „kalandsorozat”, amely ráadásul még legalább három mozifilmet is fialt a tengerentúli közönség legnagyobb örömére, s Európa kisebb furcsálkodására.

Húsban, szőrben

Mi maradt élő a Pécs 2010 Európa Kulturális Fővárosa programból? Nem túl hosszú a sor. A Tudásközpont és a Zsolnay Örökségkezelő Nkft. kulturális intézményei: a Zsolnay Negyed és a Kodály Központ, és a Zsolnay Negyedben az eleve kiállítótérnek épült m21 Galéria, amelynek mérete tekintélyes, minősége pedig európai színvonalú.

Rémek és rémültek

Konkrét évszám nem hangzik el az előadásban, annyi azonban igen, hogy negyven évvel vagyunk a háború után. A rendszerbontás, rendszerváltás szavak is a nyolcvanas éveket idézik. (Meg egyre inkább a jelent.)

Az igazságnak kín ez a kor

A családregény szó hallatán rendre vaskos kötetekre gondolunk, táblázatokra a nemzedékek fejben tartásához, eszünkbe juthat a Száz év magány utolsó utáni oldalán a kismillió Buendía szisztematikus elrendezése is.

Kultúrnemzet

„A nemzetgazdasági miniszter úr, Varga Mihály 900 millió forintot biztosított ennek az épületnek a felújítására – nyilván jó összeköttetésének köszönhetően. Lám, egy nemzeti kormányban még a pénzügyminiszter is úgy gondolja, hogy a kultúra nemcsak egy sor a magyar költségvetésben, hanem erőforrás, amelynek az ország sikereit köszönhetjük.”

„Így változik meg a világrend”

Miért tört előre a populista jobboldal a nyugati világban, és hogyan alakította át Kelet-Európát? Milyen társadalmi változások, milyen félelmek adták a hajtóerejét, és milyen tartalékai vannak? És a liberális demokráciának? A tájhaza egyik legeredetibb politikai gondolkodóját kérdeztük.