Merkel: lehet szó a Brexit rövid távú halasztásáról

  • CD
  • 2019. március 21.

Külpol

De ehhez a londoni alsóháznak el kell fogadnia a brit kormány és az Európai Unió megállapodását a Brexit feltételeiről.

Lehet szó a brit uniós tagság március 29-re tervezett megszüntetésének rövid távú halasztásáról, de ehhez a londoni alsóháznak el kell fogadnia a brit kormány és az Európai Unió megállapodását a Brexit feltételeiről – mondta Angela Merkel német kancellár csütörtökön a szövetségi parlamentben a délután kezdődő brüsszeli uniós csúcson képviselendő német álláspontot ismertető beszédében.

Az MTI tudósítása szerint a kancellár azt mondta, amennyiben nem sikerül elfogadni a megállapodást, vagy nem is szavaznak róla az alsóházban, újabb EU-csúcs összehívására lehet szükség március 29. előtt.

Merkel hangsúlyozta, hogy az utolsó pillanatig küzdeni kell a megegyezésen alapuló, rendezett Brexitért, mert Németországnak, illetve az EU-ban maradó 27 tagállamnak és a közösségből távozó országnak is ez az érdeke. De az EU tagállamai a rendezetlen, megállapodás nélküli Brexitre is felkészülnek.

Theresa May brit kormányfő szerdán közölte, hogy rövid halasztásra lehet szükség Brexit-ügyben.

Figyelmébe ajánljuk

A Fidesz házhoz megy

Megfelelő helyre kilopott adatbázis, telefonálgató propagandisták, aktivisták otthonát látogató Németh Balázs. Amit a Fidesz most csinál, régen a Kurucinfó munkája volt.

Mint az itatós

Szinte hihetetlen, de akad még olyan nagy múltú, híres szimfonikus zenekar, amely korábban soha nem járt Budapesten: közéjük tartozott a Tokiói Filharmonikus Zenekar is, holott erős magyar kötődésük van, hiszen Kovács János 1992 óta szerepel náluk vendégkarmesterként.

Minden meg akar ölni

  • SzSz

Andriivka aprócska falu Kelet-Ukrajnában, Donyeck megyében; 2014 óta a vitatott – értsd: az ENSZ tagországai közül egyedül Oroszország, Szíria és Észak-Korea által elismert – Donyecki Népköztársaság része.

S most reménykedünk

„Az élet távolról nézve komédia, közelről nézve tragédia” – az Arisztotelész szellemét megidéző mondást egyként tulajdonítják Charlie Chaplinnek, illetve Buster Keatonnek.