Műholdképen láthatóak Prigozsin lezuhant repülőgépének roncsai

  • narancs.hu
  • 2023. augusztus 25.

Külpol

A felvétel egy nappal a repülőszerencsétlenség után készült. 

Műholdképen mutatja be a Space.com Jevgenyij Prigozsin Wagner-vezért lezuhant repülőgépének roncsait – írja a hvg.hu. A felvételen jól láthatóak a járművek is, melyek a baleset helyszínére érkeztek. A szatellit egy fákkal körülvett füves területet fotózott le augusztus 24-én, egy nappal az eset után.

 
Forrás: Planet Labs PBC
 

A portál azt írja, hogy Prigozsin magángépe egy Embraer EMB-135BJ Legacy 600 típusú üzleti jet volt, amelynek utaslistáján nemcsak a Wagner-csoport vezére, de annak több magasrangú tisztviselője is rajta volt. A képen jól láthatók a repülő maradványai, valamint több tucat jármű, amelyek valószínűleg a rom eltakarításán dolgoztak.

A zsoldoshadsereg alapítójának magángépe szerda este zuhant le a Moszkvától 150 kilométerre lévő Tver megyében. A fedélzeten hét utas és három fős személyzet tartózkodott, a balesetet senki nem élte túl. A hadúr halála azért érdekes különösen, mert Prigozsin 25 ezer zsoldosával együtt június végén puccsot kísérelt meg Vlagyimir Putyin ellen. Az orosz elnök kétes garanciájú amnesztiát adott a vezérnek, aki Moszkva közelében visszafordult és pár nappal később Fehéroroszországba ment. Legutóbb, augusztus 22-én, valószínűleg Mali fővárosából, Bamakóból jelentkezett be, amikor azt mondta, készek arra, hogy „nagyobbá tegyék Oroszországot más kontinenseken, és még szabadabbá tegyék Afrikát”.

Vlagyimir Putyin részvétét nyilvánított a Wagner-vezér és minden, a lezuhant gépen tartózkodó családjának. A kilencvenes évek óta ismerte Prigozsint, akit tehetséges üzletembernek tartott. 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Erőltetett párhuzamok

Mi lehetne alkalmasabb szimbóluma a női létezésnek, mint a haj? Úgy élettanilag (a másik nemre gyakorolt vonzereje a minden individuális szempontot megelőző fajfenntartást szolgálja), mint kulturálisan (a néphagyomány gazdag, még az életet szervező világképre vonatkozó szimbolikájától a jelenkori társadalmak meglehet partikuláris, de mindenképpen jelentéssel bíró ún. trendjeiig) vagy spirituálisan (minden tradíció megkülönböztetett jelentőséget tulajdonít a hajnak).

Prokrusztész-ágy

A francia-algériai rendező filmjének eredeti címe (L’air de la mer rend libre – a tengeri levegő szabaddá tesz) a középkori német jobbágyok ambícióinak szabad fordítása (Stadtluft macht frei – a városi levegő szabaddá tesz).

Felelős nélkül

  • - turcsányi -

Van az a némileg ásatag, s nem kicsit ostoba vicc, amely szerint az a mennyország, ahol angol a rendőr, olasz a szakács, francia a szerető, német a szerelő, svájci a szervező. A pokol meg az, ahol… és itt máshogy rendezik egymáshoz a fenti szerepeket és nemzetiségeket. Nos, ez a – színigaz történetet dramatizáló – négyrészes brit sorozat még ennyi viccelődést sem enged a nézőinek.

Mozgó falak

  • Molnár T. Eszter

Négy férfi üldöz egy nőt. Ha a hátak eltúlzott görbülete, az előrenyújtott kezek vonaglása nem lenne elég, a fejükre húzott piros papírcsákó félreérthetetlenül jelzi: ez őrület. Kétszer megkerülik a színpad közepén álló mobil falat, majd ahogy harmadszor is végigfutnak előtte, a nő megtorpan.

Mahler-liturgia

„Én valóban fejjel megyek a falnak, de legalább jókora lyukat ütök rajta” – mondta egy ízben Gustav Mahler, legalábbis a feminista brácsaművész, Natalie Bauer-Lechner emlékiratai szerint. Ez a konok, mániákus attitűd az egyik legnagyszabásúbb művében, a Feltámadás-szimfóniában is tetten érhető.

Gyurcsány a tettes

A DK-s politikus visszavonulásának mindenki örül. Örül a Fidesz, örülnek azok is, akik őszintén a pokolra kívánják Orbánt és a rendszerét. Hiszen Gyurcsány távozása felér egy beismeréssel: tényleg mindenért ő a hibás.

Lengyel Tamás: A hallgatás igen­is politizálás!

Elegem van abból, hogyha elhangzik egy meredek kijelentés, amelytől, úgy érzem, kötelességem elhatárolódni, vagy legalábbis muszáj reagálnom, akkor felcímkéznek, hogy én politizálok – míg aki csak hallgat, az nem politizál – mondja interjúnkban a színész, aki azt is elárulta, hogy melyik politikusra hajaz leginkább a kormánypárti álinfluenszere.