Navalnij holttestével zsarolja az anyát a Kreml

  • narancs.hu
  • 2024. február 22.

Külpol

Ljudmila Navalnaja a YouTube-on arról beszélt, azért nem adták ki neki a fiát, mert nem egyezett bele a titkos temetésbe.

Nem adták ki a február 16-án börtönben meghalt Alekszej Navalnij holttestét az édesanyjának. Erről maga Ljudmila Navalnaja beszélt csütörtökön fia YouTube-csatornáján. 

Péntek óta próbálja elérni, hogy elvihesse halott fiát. Múlt éjjel végül bevitték a halottasházba, aláírhatta a halotti anyakönyvi kivonatot. Nyomozók tárgyaltak vele, dokumentumokat mutattak neki.

Ezekből az derül ki, hogy Alekszej Navalnij természetes halált halt. 

A Telex ezzel kapcsolatban emlékeztet arra, hogy Navalnij dokumentált halála után két perccel már meg is jelent az esetről egy hivatalos közlemény. Navalnij felesége feltételezi, hogy férjével novicsok idegméreg végezhetett, a Kreml szerint ez alaptalan vád. 

Az anya arról számolt be, hogy a fia holttestét azért nem adták neki oda, mert kiderült, a hatóságok akarják meghatározni, Navalnijt hol és mikor temessék el, megemlékezés nélkül. Ő viszont ezt nem akarja. Azt szeretné, ha mindenki meg tudna emlékezni a fiáról, aki szeretne.  Ljudmila Navalnaja azt mondta, akik tárgyaltak vele, folyamatosan kapták az utasításokat. Azzal fenyegették, hogy ha nem egyezik bele a titkos temetésbe, akkor valamit tenni fognak a holttesttel, egy nyomozó pedig azt mondta, hogy az idő ellene dolgozik, mert a holttest oszlásnak indul. Navalnij anyja nem vár különleges bánásmódot, csak azt, hogy a hatályos jogszabályoknak megfelelően temethesse el a fiát. 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Két óra X

Ayn Rand műveiből már több adaptáció is született, de egyik sem mutatta be olyan szemléletesen az oroszországi zsidó származású, ám Amerikában alkotó író-filozófus gondolatait, mint a tőle teljesen független Mountainhead.

Megtörtént események

  • - turcsányi -

A film elején megkapjuk az adekvát tájékoztatást: a mű megtörtént események alapján készült. Első látásra e megtörtént események a 20. század második felének délelőttjén, az ötvenes–hatvanas évek egymásba érő szakaszán játszódnak, a zömmel New York-i illetékességű italoamerikai gengsztervilág nagyra becsült köreiben.

Élet-halál pálinkaágyon

Óvodás korunktól ismerjük a „Hej, Dunáról fúj a szél…” kezdetű népdalt. Az első versszakban mintha a népi meteorológia a nehéz paraszti sors feletti búsongással forrna össze, a második strófája pedig egyfajta könnyed csúfolódásnak tűnik, mintha csak a pajkos leánykák cukkolnák a nyeszlett fiúcskákat.

Egy fölényeskedő miniszter játékszere lett a MÁV

A tavalyi és a tavalyelőtti nyári rajtokhoz hasonlóan a vasúttársaság most sem tudott mit kezdeni a kánikula, a kereslet és a körülmények kibékíthetetlen ellentétével, s a mostani hosszú hétvégén ismét katasztrofális állapotok közt találhatták magukat az utasok.

A botrány határán

A Nádas-életműsorozat leg­újabb kötetét a színházi világnap alkalmából mutatták be az Örkény Színházban. Hogy hazai színházi életünk hogyan viszonyul ezekhez a magyar drámahagyományból kilógó művekhez, arra éppen egy Örkény-dráma, a Kulcskeresők címével válaszolhatunk.