Navalnij özvegye: „Továbbra is harcolni fogok hazánkért”

  • narancs.hu
  • 2024. február 19.

Külpol

Nem adja fel, és összefogásra szólította fel az oroszokat.

Videóüzenetben jelentkezett Julija Navalnaja, a múlt héten elhunyt politikai fogoly, Alekszej Navalnij özvegye.

„Folytatni fogom Alekszej Navalnij ügyét. Továbbra is harcolni fogok hazánkért és arra kérem Önöket, hogy álljanak mellém. Hogy ne csak a gyászban és a végtelen fájdalomban osztozzunk. (...). Arra kérem önöket, hogy osztozzanak a dühömben. A dühömben és a haragomban azok iránt, akik meg merték ölni a jövőnket” – idézi az üzenetet a 444.hu. – „Valahol egy sarkkörön túli börtönben Putyin nemcsak Alekszej Navalnijt, az embert ölte meg, de meg akarta ölni a reményeinket, a szabadságunkat és a jövőnket is. Már pontosan tudjuk, Putyin miért gyilkolta meg Alekszejt három nappal ezelőtt. Ezt nemsokára el is fogjuk mondani. De a legfontosabb, amit Alekszejért és saját magunkért tehetünk, az az, ha folytatjuk a harcot.”

Julija Navalnaja hétfőn délelőtt az uniós országok külügyminisztereivel is találkozott Brüsszelben. Korábban egy közös fotót posztolt, amihez azt írta, nagyon szereti a férjét és közel érzi magához.

Amikor 2021 januárjában Navalnij és felesége visszatértek Oroszországba, mindkettőjüket őrizetbe vették. A nőt később elengedték, Németországba menekült.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Két óra X

Ayn Rand műveiből már több adaptáció is született, de egyik sem mutatta be olyan szemléletesen az oroszországi zsidó származású, ám Amerikában alkotó író-filozófus gondolatait, mint a tőle teljesen független Mountainhead.

Megtörtént események

  • - turcsányi -

A film elején megkapjuk az adekvát tájékoztatást: a mű megtörtént események alapján készült. Első látásra e megtörtént események a 20. század második felének délelőttjén, az ötvenes–hatvanas évek egymásba érő szakaszán játszódnak, a zömmel New York-i illetékességű italoamerikai gengsztervilág nagyra becsült köreiben.

Élet-halál pálinkaágyon

Óvodás korunktól ismerjük a „Hej, Dunáról fúj a szél…” kezdetű népdalt. Az első versszakban mintha a népi meteorológia a nehéz paraszti sors feletti búsongással forrna össze, a második strófája pedig egyfajta könnyed csúfolódásnak tűnik, mintha csak a pajkos leánykák cukkolnák a nyeszlett fiúcskákat.

Egy fölényeskedő miniszter játékszere lett a MÁV

A tavalyi és a tavalyelőtti nyári rajtokhoz hasonlóan a vasúttársaság most sem tudott mit kezdeni a kánikula, a kereslet és a körülmények kibékíthetetlen ellentétével, s a mostani hosszú hétvégén ismét katasztrofális állapotok közt találhatták magukat az utasok.

A botrány határán

A Nádas-életműsorozat leg­újabb kötetét a színházi világnap alkalmából mutatták be az Örkény Színházban. Hogy hazai színházi életünk hogyan viszonyul ezekhez a magyar drámahagyományból kilógó művekhez, arra éppen egy Örkény-dráma, a Kulcskeresők címével válaszolhatunk.