Olaszország és Kanada 10 évre szóló biztonsági megállapodást kötött Ukrajnával

  • narancs.hu
  • 2024. február 24.

Külpol

Minden támogatásra szükség van, de leginkább arra, hogy a segítség időben érkezzen – közölte Zelenszkij.

A Kijev melletti Hosztomel katonai légi bázisán zajlott le az Ukrajna elleni háború egyik fontos összecsapása, amely nagyban meghatározta az események további menetét. Nem véletlen, hogy Volodimir Zelenszkij ukrán elnök a bombázások nyomait viselő hosztomeli katonai repülőteret jelölte ki a háború második évfordulóján rendezett megemlékezés színhelyévé. Az eseményre meghívta Ursula von der Leyent, az Európai Bizottság elnökét, Alexander De Croo belga kormányfőt, az EU Tanácsának soros elnökét, Giorgia Meloni olasz kormányfőt, aki jelenleg a világ legfejlettebb országait vezető G7 csoport elnöke és Justin Trudeau kanadai kormányfőt a NATO képviseletében – írja összefoglalójában a Népszava.

Az öt politikus délután több formátumban is tárgyalóasztalhoz ült, ezt követő sajtótájékoztatójukon pedig bejelentették, hogy Olaszország és Kanada 10 évre szóló katonai biztonsági megállapodást kötött Ukrajnával. Volodimir Zelenszkij közölte: országának minden támogatásra szüksége van, de leginkább arra, hogy a segítség időben érkezzen. Nagyon hiányoznak a polgári légvédelmi berendezések, a légvédelmi rendszerek és a nagy hatótávolságú fegyverek – tette hozzá. 

A szombaton Kijevbe látogatott négy nyugati vezető igyekezett meggyőzni az ukrán elnököt, hogy ameddig csak szükséges, számíthat rájuk és országaikra.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.