Putyin szerint az orosz hackerek hirtelen elhatározásból, hazafias érzelmektől hajtva avatkozhattak be az amerikai választásokba

  • narancs.hu
  • 2017. június 1.

Külpol

Nevetséges magyarázkodásba kezdett az orosz elnök.

Az amerikai titkosszolgálatok egyértelmű értékelése szerint az orosz kormány beavatkozott a tavalyi amerikai választásokba, egyebek között azzal, hogy állami (titkosszolgálati) kötődésű hackerek feltörték a demokrata párt szervereit, és onnan tendenciózusan kiválogatott leveleket tettek közzé, hogy ezzel segítsék Trump győzelmét. Az angol, a német, a francia és a holland titkosszolgálatok hasonló fenyegetésekről számoltak be.

Mi feltett kézzel várjuk – Védekezés az orosz információs hadviselés ellen

Európa készül: a NATO, az unió és a nemzeti kormányok nagy erőkkel igyekeznek megelőzni az orosz beavatkozást a belügyeikbe. Az álhírek megfékezésére parlamenti bizottságok alakulnak, de a közszolgálati média és a titkosszolgálatok is kiveszik a részüket a munkából. Magyarország több nemzetközi elemzés szerint is a legveszélyeztetettebb országok között van – nálunk mégsem történik semmi.

De Putyin mindeddig mindent tagadott. Most, egy szentpétervári sajtókonferencián első alkalommal ismerte el, hogy az oroszoknak bármi köze lehet a történtekhez. Azt persze tagadta, hogy a kormányának bármi szerepe lett volna, de azt már elképzelhetőnek nevezte, hogy „hazafias érzelmű” hackerek maguktól döntöttek úgy, hogy feltörik Hillary Clintonék gépeit.

„A hackerek szabad emberek, mint a művészek, akik felkelnek reggel, és ha jókedvük van, festenek valamit” – állt elő szemléletes és hihető magyarázattal az orosz elnök. „A hackerekkel ugyanez a helyzet. Felkelnek reggel, olvasnak ezt-azt az államközi kapcsolatokról, és ha hazafias irányultságúak, akkor esetleg hozzájárulnak ahhoz a küzdelemhez, amely az Oroszországról elítélően nyilatkozó illetők ellen folyik.” (via Atlantic)

Az ilyen keménykötésű hazudozásra nehéz mit mondani, inkább idézzük fel egy mai cikkünket Putyin stílusának leírására:

Végre készült egy coub, amiben Putyin elnök úr elrappeli a My Dick című klasszikust

Ma sem éltünk hiába.

Figyelmébe ajánljuk

„Rá­adásul gonosz hőseinek drukkol”

A több mint kétezer strófás Nibelung-ének a középkori német irodalom talán legjelentősebb műve. Hogyan lehet ma aktuális egy 800 éves irodalmi mű? Miért volt szükség egy új magyar változatra? Erről beszélgettünk Márton László író-műfordítóval öt évvel ezelőtt. Idézzük fel a cikket!

Ne nézd a monitort egy hétig, ha nem muszáj! Mi az a digitális detox, miért fontos, és milyen pozitív hozadékai vannak?

Csendben üldögélés, függönyminta bámulás, papírújság olvasás, Barbizás a gyerekkel – ilyesmiket is csinálhat az ember, ha kiszakítja magát a monitor elől. A Kék Pont Alapítvány által szervezett egyhetes digitális detox-program eredettörténetéről és az „elvonón” szerzett saját élményeiről Dávid Ferenc programfelelős, az alapítvány munkatársa mesélt a Magyar Narancsnak.

Balatonföldvári „idill”: íme az ország egyetlen strandkikötője

  • narancs.hu

Dagonya, vagy a legtisztább balatoni homok? Ökokatasztrófa, vagy gyönyörűség? Elkészült a vitorláskikötő Balatonföldvár Nyugati strandján; július, vagy ha úgy tetszik, a balatoni főszezon első hétvégéjén néztük meg, valóban ellentétes-e a „józan ésszel”, hogy strand és kikötő ugyanazon a területen létezzen.

Céltalan poroszkálás

A két fivér, Lee (Will Poulter) és Julius (Jacob Elordi) ígéretet tesznek egymásnak: miután leszereltek a koreai háborús szolgálatból, a veteránnyugdíjukból házat vesznek maguknak Kalifornia dinamikusan növekvő elővárosainak egyikében.

Autósmozi

  • - turcsányi -

Vannak a modern amerikai mitológiának Európából nézvést érthető és kevésbé érthető aktorai és momentumai. Mindet egyben testesíti meg a Magyarországon valamikor a nyolcvanas években futó Hazárd megye lordjai című, s az Egyesült Államokan 1979 és 1985 között 146 részt megérő televíziós „kalandsorozat”, amely ráadásul még legalább három mozifilmet is fialt a tengerentúli közönség legnagyobb örömére, s Európa kisebb furcsálkodására.