Több mint tízmillió forintba kerül egy lélegeztetőgépre kerülő koronavírusos beteg kezelése Németországban

  • narancs.hu
  • 2020. október 18.

Külpol

Egy átlagos beteg kezelése majdnem 4 millió forintba kerül.

Átlagosan 10 700 euróba, azaz közel 3,9 millió forintba kerül egy koronavírusos beteg kórházi kezelése Németországban, ha pedig lélegeztetésre szorul, akkor átlagosan 38 500 euróba, vagyis 14 millió forintba – írja a 24.hu a Die Welt cikke nyomán, amely az AOK betegbiztosító 26,5 millió ügyfelének adatait elemezte. A lélegeztetésre szoruló betegek közül a legnagyobb költségű kezelésben részesülőknél az összeg meghaladja a 85 000 eurót, vagyis a 30 millió forintot.

Egy másik biztosító, a Barmer Ersatzkasse számai is hasonlóak: a társaságnál az átlagos kórházi kezelés közel 6 900 euróba, vagyis 2,5 millió forintba, a lélegeztetéses pedig 31 700 euróba, azaz 11,5 millió forintba kerül. A Die Welt cikke alapján a kórházban ápolt betegek 14 százaléka lélegeztetésre szorul.

Figyelmébe ajánljuk

Magyar Péter szupersztár

Napok alatt tökéletesen összeállt a Tisza Párt által koordinált zarándokút, Magyar Péter speciális országjárás keretében gyalogol el Budapestről Nagyváradra. De miért nem a sajtószabadsággal foglalkozik? Elmondta.

Erőltetett párhuzamok

Mi lehetne alkalmasabb szimbóluma a női létezésnek, mint a haj? Úgy élettanilag (a másik nemre gyakorolt vonzereje a minden individuális szempontot megelőző fajfenntartást szolgálja), mint kulturálisan (a néphagyomány gazdag, még az életet szervező világképre vonatkozó szimbolikájától a jelenkori társadalmak meglehet partikuláris, de mindenképpen jelentéssel bíró ún. trendjeiig) vagy spirituálisan (minden tradíció megkülönböztetett jelentőséget tulajdonít a hajnak).

Prokrusztész-ágy

A francia-algériai rendező filmjének eredeti címe (L’air de la mer rend libre – a tengeri levegő szabaddá tesz) a középkori német jobbágyok ambícióinak szabad fordítása (Stadtluft macht frei – a városi levegő szabaddá tesz).

Felelős nélkül

  • - turcsányi -

Van az a némileg ásatag, s nem kicsit ostoba vicc, amely szerint az a mennyország, ahol angol a rendőr, olasz a szakács, francia a szerető, német a szerelő, svájci a szervező. A pokol meg az, ahol… és itt máshogy rendezik egymáshoz a fenti szerepeket és nemzetiségeket. Nos, ez a – színigaz történetet dramatizáló – négyrészes brit sorozat még ennyi viccelődést sem enged a nézőinek.