Ónos esővel is számolni kell a jövő héten

  • narancs.hu
  • 2020. november 22.

Lokál

Reggel csaknem mínusz 10 fok volt Kakucson, a jövő héten pedig helyenként napközben is csak 0 fokig emelkedik a hőmérséklet. Emellett jellemzően borús idő várható, több éjszaka ónos szitálásra is készülni kell.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap a Facebook-oldalán tudatta, hogy ismét erős volt az éjszakai lehűlés, mínusz 10 és mínusz 1 Celsius-fok közé csökkent a hőmérséklet. A leghidegebbet a Pest megyei Kakucson mérték, ahol mínusz 9,7 fokig csökkent a hőmérséklet. Az MTI-hez eljuttatott előrejelzésük szerint a jövő héten kissé mérséklődik a hajnali hideg.

  • Hétfőn felhős lesz az ég, amely napközben délnyugaton vékonyodhat el, máshol inkább csak rövid időre süt ki a nap. Késő délutántól észak felől kezd vékonyodni, estefelé csökkenni a felhőzet. A látási viszonyok lassan mindenhol javulnak. Elszórtan, legnagyobb eséllyel az ország északkeleti, északi felében valószínű gyenge intenzitású csapadék: az eső mellett kezdetben ónos eső is lehet, majd napközben egyre inkább az eső lesz a jellemző, délután pedig fokozatosan szűnik a csapadék. A leghidegebb órákban mínusz 5 és plusz 1, napközben plusz 2 és 9 fok között alakul a hőmérséklet.
  • Kedden reggelre az ország egy részén köd, illetve rétegfelhőzet képződik. A köd és a felhőzet csak kis területen, de akár egész nap megmaradhat, az ország nagy részén ugyanakkor gyengén felhős, napos idő várható. Csapadék nem valószínű. A minimumhőmérséklet többnyire mínusz 3 és plusz 3 fok között alakul, de északi fagyzugokban hidegebb lehet. A nappali maximumok a napos tájakon plusz 7, 8 fok körül, a felhős, ködös vidékeken 5 fok alatt várható.
  • Szerdára virradóra is országszerte köd képződik. Napközben legfeljebb kis körzetekben süthet ki a nap, a köd egy része végig megmarad. Többfelé kell szitálásra, főként éjjel ónos szitálásra számítani. A legalacsonyabb hőmérséklet mínusz 4 és plusz 2, a legmagasabb hőmérséklet 0 és plusz 6 fok között várható.
  • Csütörtökön és pénteken borult, párás, helyenként tartósan ködös idő lesz többfelé szitálással, főként éjszaka ónos szitálással. A minimumhőmérséklet csütörtökön mínusz 4 és plusz 2, pénteken mínusz 2 és plusz 3 fok között valószínű. A maximumhőmérséklet csütörtökön 0 és plusz 5, pénteken 0 és plusz 4 fok között várható.
  • Szombaton is általában borult, párás, helyenként tartósan ködös idő lesz, de lehetnek felszakadozások is. Többfelé alakul ki szitálás, főként éjszaka ónos szitálás is. A legalacsonyabb hőmérséklet mínusz 1 és plusz 3, a legmagasabb hőmérséklet plusz 1 és 5 fok között valószínű.
  • Vasárnap is nagyobbrészt erősen felhős vagy borult időre van kilátás, de az ország egy részén hosszabb időre is felszakadozhat a felhőzet. Szórványosan szitálás, kisebb eső kialakulhat. A minimumhőmérséklet mínusz 1 és plusz 4, a maximumhőmérséklet 2-8 fok között alakulnak - olvasható előrejelzésben. (MTI)

Figyelmébe ajánljuk

Amit csak ők tudnak

A nu metalon felnőtt generáció, azaz a mai negyvenesek visszavonhatatlanul az öregedés jelének tekinthetik, hogy kedvenc irányzatuk esetében az újat jelölő „nu” annyira indokolatlan, hogy a legfontosabb zenekarok – már amelyik még aktív – mind elmúltak 30 évesek.

Hová futnál?

  • - ts -

Az Ezüst csillag egy amerikai katonai kitüntetés, afféle vitézségi érem, nagy csaták nagy hőseinek adják, 1932 óta.

Cserbenhagyás

  • - ts -

A moziból nézve az Egyesült Államok tényleg a világ csendőre: minden korban megvannak a háborús veteránjai. De nem bánik szépen velük.

Irányított hálózatok

  • Molnár T. Eszter

A csoportterápiák általában vallomásos körrel indulnak. Valahogy így: Eszter vagyok, és hiszek a csodákban.