Rászorulókhoz kerül a Szigeten hátrahagyott sátrak és hálózsákok

  • Narancs.hu/MTI
  • 2019. augusztus 17.

Lokál

Önkéntesek 600 sátrat, 500 kempingszéket és 400 felfújható és ugyanennyi polifoam matracot szedtek össze.

Rászorulók kapják az idei szigeti fesztiválozók által hátrahagyott három teherautónyi felszerelést, ezek között hálózsákokat és mintegy 600 sátrat – közölte a Magyar Máltai Szeretetszolgálat kommunikációs vezetője szombaton az MTI-vel.

A közlemény szerint az idei volt a második év, amikor a Sziget fesztivál területének kitakarítása előtt a karitatív szervezet átválogatta az ott maradt felszereléseket. Azt írták, hogy a jó állapotú adományokat rászorulóknak, nehéz körülmények között élő családoknak, hajléktalanoknak, és partnerszervezetein keresztül határon túli családoknak juttatja el a szeretetszolgálat.

A kétnapos akcióban a százötven önkéntes 600 otthagyott sátrat, 500 kempingszéket, 400 felfújható és ugyanennyi polifoam matracot, 17 köbméternyi törölközőt és hálózsákot, takarót, valamint jelentős mennyiségű ruhaneműt, illetve cipőt és papucsot gyűjtött össze.

MTI

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.