Fényképezős szemüveggel próbál újrázni a Snap
snap_spectacles.jpg

Fényképezős szemüveggel próbál újrázni a Snap

Mit lehet kihozni egy appból, aminek legjobb ötleteit a nagyok már lenyúlták?

Nem igazán jött be a Snap Inc.-nek a tavalyi szemüveges próbálkozása. A Snapchat fotómegosztós appról ismert cég egy darabig a létező legmenőbb volt az olcsó, szinte eldobhatónak árazott kamerás szemüvegeivel. Ráadásul volt pofájuk hiánygazdaságosdit játszani. Hol New Yorkban bukkant fel egy pár darabos készlet, hol a Big Sur nevű, szinte természetvédelmi területnek számító régió közepén raktak le egy szemüvegeket árusító automatát.

A cég azonban messze túlbecsülte, hogy meddig tudnak érdekesek maradni egy ilyen egyszerű termékkel. A Spectacle nevű szemüveg, amiért 2016-ban még emberek álltak sorba, 2017-re elvesztette a menőségfaktorát. Ez egyrészt azért volt kínos a cégnek, mert hirtelen megint csak az app volt az egyetlen termékük, aminek ráadásul a menőbb funkcióit az összes versenytárs átinnoválta már a saját alkalmazásába. Másrészt pedig halomban állt a raktárban az eladhatatlan Spectacles, és a hozzá való alkatrészek.

Úgy tűnik, a Snap magához tért a sokkból. Két újabb kamerás szemüveggel fog megpróbálkozni. Az FCC, az NMHH amerikai megfelelője bevizsgálta a kütyüket, rájuk ütötte a pecsétet, és az erről készült jegyzőkönyveket felrakta a honlapjára.

Nem dúskálunk a részletekben. Új, modern wifikapcsolatra lesz képes már a 2018-as modell is, illetve kis energiafelvételű Bluetooth-modullal kapcsolódik majd a telefonhoz. A Cheddar oldal értesülése szerint az idei modell valamivel jobb specifikációval és hibajavításokkal érkezik, a jövő évben piacra dobandó típus viszont dupla kamerát, GPS-csipet és egy vaskos, 300 dolláros árcédulát is tartalmaz. A fenti információk szerint a Snap még mindig tempókésésben van, érdekes lesz figyelni, hogy el tudja-e adni a szemüveget idén bárkinek.

Másvalaki problémája – kövesse a Magyar Narancs technológiai-társadalmi kérdésekkel foglalkozó blogját!

Másvalaki problémája – Magyar Narancs

Nem látod, pedig ott van, és téged is érint. A Magyar Narancs új, technológiai-társadalmi kérdésekkel foglalkozó blogja.

 

 

Figyelmébe ajánljuk

Hieronymus Bosch világa

  • - turcsányi -

Michael Connelly nem egy író, inkább egy regénygyár, rosszabb esetben áruvédjegy – az efféle státus persze nem oly ritka zsiráf manapság.

„Rodrigo”

A világ legnagyobb és legrangosabb színházi fesztiválja az avignoni. Jelentős társulatok seregszemléje, illetve már maga a fesztiválmeghívás jelentőssé tesz társulatokat. Aki a hivatalos programban van, az számít valakinek.

Félúton

Egykori nagymenő, aki a csúcsról lepottyanva már csak árnyéka önmagának; féktelen csodagyerek, akinek csak kemény munkára és iránymutatásra van szüksége, hogy azzá a sztárrá váljon, akit a végzete elrendelt neki – a sportfilmek talán legnagyobb kliséi ezek, a Stick pedig épp erre a kettőre épül.

Dinók a budoárban

Ötévesen, egy tollseprűtánccal indult Karácsonyi László (1976) művészi karrierje, diplomáját 2003-ban pedig egy lovagi páncélzatban védte meg. (A páncél maga volt a diplomamunkája.)

Léda a Titanicon

  • Molnár T. Eszter

Ki ne szeretné a Balatont? Főleg, ha csak a szépre emlékszik? Arra, hogy a vonat vidáman, sőt pontosan fut be a hűs állomásra, a papucs nem töri a lábat, a naptej megvéd a leégéstől, és van hely az árnyékban a kempingszéknek és a gumimatracnak.

Angyalszárnycsikorgás

Nagy luxus olyan kis kultúrának, mint a magyar, nem megbecsülni a legjobbjait. Márpedig Halasi Zoltán a kortárs magyar költészet szűk élmezőnyébe tartozik, ám a szakma mintha nem tartaná számon érdemeinek megfelelően, a nagyközönség számára pedig minden bizonnyal ismeretlen.

Miért hallgat Erdő Péter?

2025 júliusának egyik forró szerda éjjelén Konrád-Lampedúza Bence betanított kémia­tanár hazafelé ballagott Ráczboldogkőn, a Kistücsök névre hallgató alma materéből. Nem volt ittas egy cseppet sem, de megviselte a nehéz levegő, amikor szembejött vele egy kormányzati óriásplakát.