Film

Álhíres

  • SzSz
  • 2021. március 24.

Mikrofilm

„Akinek van 500 millió barátja, az biztos szerez néhány ellenséget is” – szólt A közösségi háló plakátjának szövege.

Az­óta eltelt több mint tíz év, a Facebookot végleg elfoglalták szüleink és nagyszüleink, a fiatalok exodusa pedig épp a TikTok felé tart. Kiderült viszont, hogy pár millió követő simán összejöhet Instán – ellenlábas pedig csak egy akad: Nick Bilton, a Vanity Fair és egyéb magazinok techújságírója. Ő az, aki tökéletesen tisztában van az Insta­gram és a többi közösségi média, valamint az influenszeripar működésével, ám Álhíres című első filmjében két összetett mondattal rendezi le a kérdést. Nem fogják kitalálni: minden a pénz miatt van!

A cikk további része csak előfizetőink számára elérhető.
Soha nem volt nagyobb szükség önre! A sajtó az olvasókért szabad, és fennmaradásunk előfizetőink nélkül nem lehetséges. Legyen előfizetőnk, tegyen egy próbát velünk és támogassa a demokratikus és liberális Magyarország ügyét!

Figyelmébe ajánljuk

Jancsics Dávid korrupciókutató: Az Orbán család vagy a Matolcsy-klán működése új jelenség

Jancsics Dávid a Leukémia zenekar gitárosaként a hazai underground zenetörténethez is hozzátette a magáét, majd szociológusként az Egyesült Államokba ment, azóta a San Diego-i egyetem professzora. A magyarországi korrupcióról szóló doktori disszertációját átdolgozva idén magyarul is kiadták A korrupció szociológiája címmel. Erről beszélgettünk.

Újabb mérföldkő

  • Harci Andor

Mi lett volna, ha 1969-ben, az amougies-i fesztiválon Frank Zappa épp másfelé bolyong, s nem jelentkezik be fellépőnek a színpadon tartózkodó Pink Floyd tagjai mellé?

Vándormozi

  • - turcsányi -

John Maclean nem kapkodja el, az előző filmje, a Slow West (A nyugat útján) 2015-ben jött ki.