Tévésorozat

Elveszett próféciák

Mikrofilm

Terry Pratchett és Neil Gaiman világvége-adaptációja (a regény után most sorozat formájában is) csupa őrület, szemtelenség, humor és szórakozás: a két szerző tesz arról, hogy minden, amit a bibliai történetekről tudtunk, kiforduljon és a feje tetejére álljon. Miért ne történhetne meg, hogy egy Queen- és Velvet Underground-rajongó démon (David Tennant) összefog egy kifogástalan modorú gourmet angyallal (Michael Sheen), hogy megakadályozzák az Antikrisztust a világ megsemmisítésében? Ahol pedig ez megeshet, ott az sem meglepő, hogy Isten nőként (Frances McDormand) osztja az észt; hogy az Éden első emberpárja színes bőrű; hogy a Sátánnak is lehet apácarendje és az Antikrisztus egy tök normális 11 éves kisfiú. Csakhogy nem az a kisfiú, akit annak hittek, hiszen az ördögi tervek sem mennek baki nélkül. Így viszont már csak napok vannak hátra a világvégéig, és jönnek az apokalipszis lovasai, ahogy kell. Mindeközben Sheen és Tennant szokatlan, évezredeken átívelő kapcsolatának története bepillantást enged a teljes világtörténelembe, amelyből kiderül, hogy bár mindent a jó és a rossz harca mozgat, ez is csak papírmunka. Gaiman és Pratchett útja a Monty Pythonnal és jó szándékkal van kikövezve, ők pedig remek humorral idézik meg és karikírozzák ki a keresztény vallási tételeket, Sheen és Tennant párosa pedig maga a tökély. Mindezt végtelenül stílusos zenei és képi világgal öntik nyakon, csak hogy tudjuk, nemcsak a két író, hanem a rendező Douglas Mackinnon (Ki vagy, Doki?; Sherlock) is beleadott apait-anyait.

Elérhető a Netflixen

Figyelmébe ajánljuk

Hieronymus Bosch világa

  • - turcsányi -

Michael Connelly nem egy író, inkább egy regénygyár, rosszabb esetben áruvédjegy – az efféle státus persze nem oly ritka zsiráf manapság.

„Rodrigo”

A világ legnagyobb és legrangosabb színházi fesztiválja az avignoni. Jelentős társulatok seregszemléje, illetve már maga a fesztiválmeghívás jelentőssé tesz társulatokat. Aki a hivatalos programban van, az számít valakinek.

Félúton

Egykori nagymenő, aki a csúcsról lepottyanva már csak árnyéka önmagának; féktelen csodagyerek, akinek csak kemény munkára és iránymutatásra van szüksége, hogy azzá a sztárrá váljon, akit a végzete elrendelt neki – a sportfilmek talán legnagyobb kliséi ezek, a Stick pedig épp erre a kettőre épül.

Dinók a budoárban

Ötévesen, egy tollseprűtánccal indult Karácsonyi László (1976) művészi karrierje, diplomáját 2003-ban pedig egy lovagi páncélzatban védte meg. (A páncél maga volt a diplomamunkája.)

Léda a Titanicon

  • Molnár T. Eszter

Ki ne szeretné a Balatont? Főleg, ha csak a szépre emlékszik? Arra, hogy a vonat vidáman, sőt pontosan fut be a hűs állomásra, a papucs nem töri a lábat, a naptej megvéd a leégéstől, és van hely az árnyékban a kempingszéknek és a gumimatracnak.

Angyalszárnycsikorgás

Nagy luxus olyan kis kultúrának, mint a magyar, nem megbecsülni a legjobbjait. Márpedig Halasi Zoltán a kortárs magyar költészet szűk élmezőnyébe tartozik, ám a szakma mintha nem tartaná számon érdemeinek megfelelően, a nagyközönség számára pedig minden bizonnyal ismeretlen.

Miért hallgat Erdő Péter?

2025 júliusának egyik forró szerda éjjelén Konrád-Lampedúza Bence betanított kémia­tanár hazafelé ballagott Ráczboldogkőn, a Kistücsök névre hallgató alma materéből. Nem volt ittas egy cseppet sem, de megviselte a nehéz levegő, amikor szembejött vele egy kormányzati óriásplakát. 

Kinek a bűne?

A kormánypárti média azzal igyekszik lejáratni egy Tisza párti önkéntest, hogy korábban pornófilmekben szerepelt. A kampány morális természetű, a nőt bűnösnek és erkölcstelennek állítja be, s persze ezt vetíti rá a pártra is.

„Lövésük sincs róla”

Magyarországon nem az illegális kábítószerek okozzák a legnagyobb problémát a fiatalok körében. A hazai 16 évesek élen járnak az alkohol, a cigaretta és e-cigaretta kipróbálásában, és kilátástalannak érzett helyzetük miatt sokan a serkentők felé fordulnak.