Tévésorozat

Fargo

4. évad

  • - krusovszky -
  • 2020. december 16.

Mikrofilm

Az ’50-es évek Amerikájában nemcsak a feketéknek nem volt könnyű az élet, de a fekete maffiafőnököknek sem, különösen, ha olyan vidéken próbálkoztak, ahol jóformán azt sem tűrték el tőlük, ha kitették a lábukat az utcára.

Mindennek remek illusztrációját adja a Fargo – Kansas Cityben játszódó – negyedik évada. Az ígéretesen induló antológiasorozat a fekete humor és az erőszak, no meg némi harmadik típusú metafizika keverésével igyekszik egyéni hangon szólni, többé-kevésbé hűen a Coen testvérek ősfilmjében felvázolt világlátáshoz.

A jelen évadban például hó is alig van, és amennyi felbukkan belőle, azt is gyorsan felszippantja a cuki vígjátékok és cuki Wes Anderson-filmek apró sztárja, Jason Schwartzman, aki olaszosan összehúzott szemöldökkel méregeti ellenlábasát, a szintén a vidám műfajok felől érkező Chris Rockot. Nem először fordul elő, hogy vígjátékon edződött színésznek kéne hirtelen vértől iszamlós bűnszervezeti vezetőt alakítania, gondoljunk csak Vince Vaughnra A törvény nevében második szériájából. Schwartzman és Rock párosából végül Rocké lesz a hitelesebb bűnöző, de ez is maximum öt perc pluszt jelent majd karaktere életpályáján.

A cikk további része csak előfizetőink számára elérhető.
Soha nem volt nagyobb szükség önre! A sajtó az olvasókért szabad, és fennmaradásunk előfizetőink nélkül nem lehetséges. Legyen előfizetőnk, tegyen egy próbát velünk és támogassa a demokratikus és liberális Magyarország ügyét!

Figyelmébe ajánljuk

Nagyon balos polgármestert választhat New York, ez pedig az egész Demokrata Pártot átalakíthatja

Zohran Mamdani magát demokratikus szocialistának vallva verte meg simán a demokrata pártelit által támogatott ellenfelét az előválasztáson. Bár New York egész más, mint az Egyesült Államok többi része, az identitáskeresésben lévő demokratáknak minta is lehet a 33 éves muszlim politikus, akiben Donald Trump már most megtalálta az új főellenségét.

Gombaszezon

François Ozon új filmjében Michelle a magányos vidéki nénik eseménytelen, szomorú életét éli. Egyetlen barátnőjével jár gombászni, vagy viszi őt a börtönbe, meglátogatni annak fiát, Vincent-t. Kritika.

Világító árnyak

A klasszikus balett alapdarabját annak leghíresebb koreográfiájában, az 1877-es Marius Petipa-féle változatában vitte színre Albert Mirzojan, Ludwig Minkus zenéjére.