Folytatást kap az Űrgolyhók

  • narancs.hu
  • 2024. június 19.

Mikrofilm

Mel Brooks marad a producer, de új rendező érkezik.

Azt, hogy futószalagon érkeznek a Star Wars-filmek és sorozatok, már megszoktuk – de úgy néz ki, a nagyüzemi gyártás a Star Wars-paródiák királyát is újabb mozira ösztökélte. A hírek szerint ugyanis készül az Űrgolyhók második része, amely, legalábbis egyelőre úgy néz ki, nem remake vagy spin-off lesz, hanem sima folytatás.

Az 1987-es űropera-paródia ma már igazi klasszikusnak számít. Rendező-producere, Mel Brooks a hollywoodi komédiák koronázatlan királya: első rendezői próbálkozása, a Producerek azonnal hatalmas siker lett, amelynek forgatókönyvéért Oscart is kapott. Aztán többek között a horrorokat (Az ifjú Frankenstein), a stúdiórendszert (Bombasiker) és a suspense-filmeket (Magasafrász) is parodizálta, mielőtt nekifogott minden idők egyik legnagyobb filmsikere, a Csillagok háborúja paródiájának.

A folytatásról egyelőre annyit tudni, hogy Brooks producerként tér majd vissza, és feltűnik benne Josh Gad (A meztelen dobos, A szépség és a szörnyeteg) is, aki Brooks tavalyi projektjében, a Világtörténelem, 2. részben Shakespearet jétszotta. A rendező az a Josh Greenbaum lesz, akinek az elmúlt évek egyik legelborultabb vígjátékát, a Barb és Star Vista Del Marba megyet köszönhetjük, de nevéhez köthető a tavalyi Kivert kutyák és Will Ferrel rendhagyó, Will & Harper című dokuja, amit az idei Sundance Filmfesztiválon mutattak be. A forgatókönyvön a rendező Josh Gaddel, valamint Benji Samittal és Dan Hernandezzel közösen dolgozik – utóbbiak elsősorban olyan adaptációikról ismertek, mint a Tini Nindzsa Teknőcök: Mutáns káosz, a Pokémon – Pikachu, a detektív vagy a Lego Star Wars: Rebuild the Galaxy.

Az első rész sztárjai közül a Csubakka-paródia Morzsát alakító John Candy 1994-ben hunyt el, a Darth Vader-koppintás Lord Kobak sisakját felvevő Rick Moranis pedig a felesége halála után a 90-es évek végén visszavonult a filmezéstől, azóta pedig legfeljebb kisebb szinkronszerepekben tűnt fel. A Szóló sztárt alakító Bill Pullman viszont továbbra is hatalmas erőbedobással dolgozik, de nem űgy tűnik, hogy visszatérne szerepéhez.

Az egyelőre még ötletfázisban lévő projekt várhatóan az Amazonra érkezik majd.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

„Rá­adásul gonosz hőseinek drukkol”

A több mint kétezer strófás Nibelung-ének a középkori német irodalom talán legjelentősebb műve. Hogyan lehet ma aktuális egy 800 éves irodalmi mű? Miért volt szükség egy új magyar változatra? Erről beszélgettünk Márton László író-műfordítóval öt évvel ezelőtt. Idézzük fel a cikket!

Balatonföldvári „idill”: íme az ország egyetlen strandkikötője

  • narancs.hu

Dagonya, vagy a legtisztább balatoni homok? Ökokatasztrófa, vagy gyönyörűség? Elkészült a vitorláskikötő Balatonföldvár Nyugati strandján; július, vagy ha úgy tetszik, a balatoni főszezon első hétvégéjén néztük meg, valóban ellentétes-e a „józan ésszel”, hogy strand és kikötő ugyanazon a területen létezzen.

Céltalan poroszkálás

A két fivér, Lee (Will Poulter) és Julius (Jacob Elordi) ígéretet tesznek egymásnak: miután leszereltek a koreai háborús szolgálatból, a veteránnyugdíjukból házat vesznek maguknak Kalifornia dinamikusan növekvő elővárosainak egyikében.

Autósmozi

  • - turcsányi -

Vannak a modern amerikai mitológiának Európából nézvést érthető és kevésbé érthető aktorai és momentumai. Mindet egyben testesíti meg a Magyarországon valamikor a nyolcvanas években futó Hazárd megye lordjai című, s az Egyesült Államokan 1979 és 1985 között 146 részt megérő televíziós „kalandsorozat”, amely ráadásul még legalább három mozifilmet is fialt a tengerentúli közönség legnagyobb örömére, s Európa kisebb furcsálkodására.

Húsban, szőrben

Mi maradt élő a Pécs 2010 Európa Kulturális Fővárosa programból? Nem túl hosszú a sor. A Tudásközpont és a Zsolnay Örökségkezelő Nkft. kulturális intézményei: a Zsolnay Negyed és a Kodály Központ, és a Zsolnay Negyedben az eleve kiállítótérnek épült m21 Galéria, amelynek mérete tekintélyes, minősége pedig európai színvonalú.

Rémek és rémültek

Konkrét évszám nem hangzik el az előadásban, annyi azonban igen, hogy negyven évvel vagyunk a háború után. A rendszerbontás, rendszerváltás szavak is a nyolcvanas éveket idézik. (Meg egyre inkább a jelent.)

Az igazságnak kín ez a kor

A családregény szó hallatán rendre vaskos kötetekre gondolunk, táblázatokra a nemzedékek fejben tartásához, eszünkbe juthat a Száz év magány utolsó utáni oldalán a kismillió Buendía szisztematikus elrendezése is.

Kultúrnemzet

„A nemzetgazdasági miniszter úr, Varga Mihály 900 millió forintot biztosított ennek az épületnek a felújítására – nyilván jó összeköttetésének köszönhetően. Lám, egy nemzeti kormányban még a pénzügyminiszter is úgy gondolja, hogy a kultúra nemcsak egy sor a magyar költségvetésben, hanem erőforrás, amelynek az ország sikereit köszönhetjük.”