Jamie Lee Curtis magyar gyökereire emlékezett anyák napján

  • narancs.hu
  • 2021. május 2.

Mikrofilm

A színésznő egy forgatás miatt tartózkodik Budapesten. 

Jamie Lee Curtis, Tony Curtis lánya a Borderlands nevű videójáték-sorozat adaptációjának forgatása miatt érkezett Budapestre. A magyar származású színésznő az ittléte alatt többször is posztolt már Magyarországról, vasárnap anyák napja alkalmából nagymamájáról emlékezett meg. 

„Ma van anyák napja Magyarországon, apám családjának hazájában. A baloldali szépség az apai nagymamám, Helen Schwartz. Minél tovább forgatok itt, annál jobban megérint a gondolat, hogy az álmok nagy távolságokat tehetnek meg. Neki és mindenkinek nagyon boldog anyák napját kívánok innen, tudván, hogy mennyire boldog volt Tony sikerei és élete miatt, és remélem, az enyém, az unokái, dédunokái, ükunokái miatt szintén. A kis Mátészalkától egészen az én Los Angeles-i otthonomig mindenkinek boldog anyák napját!” – írta Jamie Lee Curtis. 

 

 

Figyelmébe ajánljuk

Testvér testvért

  • - turcsányi -

A hely és az idő mindent meghatároz: Szilézia fővárosában járunk, 1936-ban; történetünk két héttel a berlini olimpia előtt indul és a megnyitó napjáig tart.

Vadmacskák

  • SzSz

Kevés kellemetlenebb dolog létezik annál, mint amikor egy kapcsolatban a vágyottnál eggyel többen vannak – persze, a félrelépéseket, kettős életeket és házasságszédelgőket jól ismerjük, ha az elmúlt években feleannyi sorozat készült volna ezekből, akkor is kitehetnénk a „túltermelés” táblát.

Fiúk az úton

Stephen King mindössze 19 éves volt, amikor 1967-ben papírra vetette A hosszú menetelést. A sorshúzásos alapon kiválogatott és a gazdagság és dicsőség ígéretével halálba hajszolt fiatalemberek története jól illeszkedett a vietnámi háború vetette hosszú árnyékhoz.

Bálványok és árnyékok

Egyszerre volt festő, díszlet- és jelmeztervező, költő és performer El Kazovszkij (1948–2008), a rendszerváltás előtti és utáni évtizedek kimagasló figuratív képzőművésze, akinek a hátrahagyott életműve nem süllyedt el, a „Kazo-kultusz” ma is él.

Múzeum körúti Shaxpeare-mosó

Ez a Shakespeare-monográfia olyan 400 oldalas szakmunka, amelyet regényként is lehet olvasni. Izgalmas cselekmény, szex, horror, szerzői kikacsintások, szövegelemzés, színház- és társadalomtörténeti kontextus, igen részletes (és szintén olvasmányos) jegyzetapparátussal.

Akinek nem bűne…

Tatabányán a Bűn és bűnhődéssel kezdik az októbert, és ez a tematika határozza majd meg az egész évadukat, amelyben a súlyosabb műfajok mellett krimi és komédia is színpadra kerül.