Meryl Streep bukott Broadway-darabbal fut neki a következő Oscarnak

  • Szabó Ádám
  • 2019. június 27.

Mikrofilm

Igazi sztárparádé várható a Netflix új musicaljében.

A The Prom című musical 2016-os, atlantai ősbemutatója után tavaly debütált a Broadway-n. Az alkotók (Matthew Sklar, Chad Beguelin, Bob Martin) nevéhez korábban olyan darabok tartoztak, mint a Nászok ásza, vagy a Mi a manó musical-adaptációi – a The Prommal viszont a következő Wickedet, Producereket, vagy épp az új Hajlakkot szerették volna megalkotni.

Egy olyan zenés vígjátékot, mely évtizedekig fut majd, a dalait mindenki ismeri, bezsebel pár Tony-díjat, egy hollywoodi filmadaptációval pedig a Mamma miához hasonló világszenzációvá válik.

Mindezekből azonban eddig kevés jött be:

a kritikusok ugyan szerették, de a Hadestown vagy az Aranyoskám mellett labdába se rúghatott, a színházi Oscarnak tartott Tonyn 7 jelöléséből egyet sem váltott díjra.

A mozis versenyfutásnál is öldöklőbb New York-i színházi szcénában szintén nem tudott talpon maradni a darab: mindössze 34 hét után augusztusban leveszik a műsorról.

Úgy néz ki azonban, hogy van még egy lövése a sikerre: napjaink egyik televíziós nagyágyúja, Ryan Murphy (Glee – Sztárok leszünk!; Amerikai Horror Story) készítheti el a filmadaptációt a Netflixre. A streamingóriás ráadásul pénzt, fegyvert és paripát nem sajnálva igazi világsztárokat szerződtetett a projektre – úgy néz ki, az Oscarra készülnek a zenés filmmel.

A The Prom négy egykori Broadway-színészről szól, akiknek a pályája akkor siklott ki, amikor 
darabot készítettek Eleanor Rooseveltről. Szeretnének azonban visszakapaszkodni a csúcsra, így kapva kapnak az alkalmon, mikor azt hallják, hogy egy képzeletbeli vidéki városkában, az indianai Edgewaterben egy leszbikus diáknak nem engedik meg, hogy a barátnőjét vigye el a szalagavatóra.

Segíteni akarnak a lányon – és a sajtónál jó pontokat szerezve újra a rivaldafénybe szeretnének kerülni. A Deadline értesülései szerint Murphynek és a Netflixnek máris sikerült leigazolniük

Meryl Streepet, James Cordent, Nicole Kidmant, Ariana Grande-et,

a Kőgazdag ázsiaiakkal befutott Awkwafinát, Keegan-Michael Key-t és Andrew Rannellst.

Meryl Streep, Jean Dujardin

Meryl Streep Jean Dujardin mellett egy Oscar-átadáson

Fotó: REUTERS

Ez a szereplőgárda összesen 3 Oscar-díjat, 19 Oscar-jelölést, 1 Tony-díjat és 2 Tony-jelölést jelent – amelynek nagy részét persze Streep szedte össze.A filmet a streamingóriás a 2020-as őszi díjszezonra időzíti, az Oscar kívánalmainak megfelelően pedig először rövid időre moziba küldené, hogy aztán minden előfizető számára elérhetővé tegye platformján.

Figyelmébe ajánljuk

Céltalan poroszkálás

A két fivér, Lee (Will Poulter) és Julius (Jacob Elordi) ígéretet tesznek egymásnak: miután leszereltek a koreai háborús szolgálatból, a veteránnyugdíjukból házat vesznek maguknak Kalifornia dinamikusan növekvő elővárosainak egyikében.

Autósmozi

  • - turcsányi -

Vannak a modern amerikai mitológiának Európából nézvést érthető és kevésbé érthető aktorai és momentumai. Mindet egyben testesíti meg a Magyarországon valamikor a nyolcvanas években futó Hazárd megye lordjai című, s az Egyesült Államokan 1979 és 1985 között 146 részt megérő televíziós „kalandsorozat”, amely ráadásul még legalább három mozifilmet is fialt a tengerentúli közönség legnagyobb örömére, s Európa kisebb furcsálkodására.

Húsban, szőrben

Mi maradt élő a Pécs 2010 Európa Kulturális Fővárosa programból? Nem túl hosszú a sor. A Tudásközpont és a Zsolnay Örökségkezelő Nkft. kulturális intézményei: a Zsolnay Negyed és a Kodály Központ, és a Zsolnay Negyedben az eleve kiállítótérnek épült m21 Galéria, amelynek mérete tekintélyes, minősége pedig európai színvonalú.

Rémek és rémültek

Konkrét évszám nem hangzik el az előadásban, annyi azonban igen, hogy negyven évvel vagyunk a háború után. A rendszerbontás, rendszerváltás szavak is a nyolcvanas éveket idézik. (Meg egyre inkább a jelent.)

Az igazságnak kín ez a kor

A családregény szó hallatán rendre vaskos kötetekre gondolunk, táblázatokra a nemzedékek fejben tartásához, eszünkbe juthat a Száz év magány utolsó utáni oldalán a kismillió Buendía szisztematikus elrendezése is.

Kultúrnemzet

„A nemzetgazdasági miniszter úr, Varga Mihály 900 millió forintot biztosított ennek az épületnek a felújítására – nyilván jó összeköttetésének köszönhetően. Lám, egy nemzeti kormányban még a pénzügyminiszter is úgy gondolja, hogy a kultúra nemcsak egy sor a magyar költségvetésben, hanem erőforrás, amelynek az ország sikereit köszönhetjük.”