Sorozat lesz az Oscar-díjas rövid animációból
hair-love-1-e1586440143807_top_story_lead.jpg
Hair Love

Sorozat lesz az Oscar-díjas rövid animációból

Mikrofilm

Bónusz: a díjnyertes kisfilm megtekinthető cikkünkben.

Az idei Oscar rövid animációs mezőnye még a szokásosnál is erősebb volt:

  • ott volt a cseh Daughter, mely egy apa-lánya kapcsolatot mutatott be stop-motionös stílusa ellenére szokatlanul realista módon
  • a Pixar szokásos vicces-aranyos filmje, a Kitbull, mely még viccesebb és aranyosabb, mint amit a stúdiótól megszokhattunk
  • a Mémorable című rövid animáció pedig elképesztő technikával mutatja be egy Alzheimerben szenvedő beteg leépülését
  • és persze a kínai "egy gyermek" politikát kritizáló Sister

A díjat végül mégsem ezek, hanem a Hair Love című animáció nyerte: ebben egy fekete apukának kell megküzdenie a gyermeknevelés problémáival, például azzal, hogy ráncba szedje kislánya gubancos haját. A film igazi szívet melengető mese, mely alatt nagyon is reális dráma húzódik. Az alkotó Matthew A. Cherry 2017-ben egy sikeres kickstarteres gyűjtőkampány után valósíthatta meg projektjét, melyből 2019-ben egy gyerekkönyv is született. Az animáció a mozikba is eljutott, az Angry Birds 2-vel párban vetítették.

A Hair Love karrierje azonban az Oscarral nem ért véget, az HBO ugyanis bejelentette, hogy nemrég indult streamingplatformja számára Young Love néven animációs sorozatot rendelt a rövidfilmből. A tervek szerint 12 rész készül, melyek az eredetiben bemutatott családról szólnak majd.

Az Oscar-díjas animációs rövidfilm itt nézhető:

Figyelmébe ajánljuk

Aki úton van

Amikor 2021 nyarán megjelent Holi, azaz Hegyi Olivér első lemeze, sokan egy újabb izgalmas hazai rapkarrier kezdetét látták az anyagban.

A franciák megértették

Ritkán halljuk az isteneket énekelni. Néhanapján azonban zongoráznak, szájharmonikáznak és még gitároznak is. Legutóbb Párizs elővárosában, Boulogne-Billancourt-ban, a Szajna partján álló La Seine Musicale kulturális központban történt ilyen csoda.

Hitler fürdőkádjában

Lee Miller a múlt század húszas–harmincas éveinek bevállalós top divatmodellje volt, igazi címlaplány, de festette Picasso, fotózta és filmezte Man Ray, utóbbi élt is vele, és mentorálta mint fotóművészt.

Csaló napfény

Igaz, hamis, tény, vélemény, valóság és fikció. Ilyen és ehhez hasonló címkéket sietünk felnyalni a ránk zúduló információhalom darabjaira, hogy a kontroll, a rend illúziójával nyugtassuk magunkat és ne kelljen szembesülnünk vele, hogy nem létezik bizonyosság, csak kellően szűkre húzott nézőpont.

 

Gyilkosok szemlélője

A két évtizede elhunyt Roberto Bolaño minden egyes műve a költészet, a politika és a vadállati kegyetlenség együtthatásairól szól, az író regényeiben és elbeszéléseiben vissza-visszatérő karakterekkel, a költészet és a világ allegorikus megfeleltetésével olyan erős atmoszférát teremt, amelyből akkor sem akarunk kilépni, ha az hideg és szenvtelen.

Hús, kék vér, intrika

A folyamatosan az anyagi ellehetetlenülés rémével küszködő Stúdió K Színház jobbnál jobb előadásokkal áll elő. Az előző évadban a Prudencia Hart különös kivetkezése hódította meg a nézőket és a kritikusokat (el is nyerte a darab a legjobb független előadás díját), most pedig itt van ez a remek Stuart Mária. (A konklúzió persze nem az, hogy lám, minek a pénz, ha a függetlenek így is egész jól elműködnek, hiszen látható a társulatok fogyatkozásán, hogy mindez erőn túli áldozatokkal jár, és csak ideig-óráig lehetséges ilyen keretek között működni.)

Ide? Hová?

Magyarországon úgy megy, hogy négy­évente kijön a felcsúti jóember a sikoltozó övéi elé, és bemondja, hogy ő a Holdról is látszik.

Semmi jóra

„Újabb Mi Hazánk-siker: a Zeneakadémia lemondta Varnus Xavér koncertjét!” – írta büszkén Facebook-oldalára november 15-én Dúró Dóra. A bejelentést megelőzően a politikus nyílt levélben, az Országgyűlés alelnökeként követelte a Zeneakadémia vezetőjétől a koncert lefújását – minden különösebb vizsgálat, vizsgálódás nélkül, egyetlen ún. tényfeltáró cikkre alapozva.